Windows 10 Değerlendirme

“Windows 10 değerlendirme” konusunu günümüzün teknoloji konusu olarak belirledik.

Bayefendi.com yazarları olarak ilk önceleri çekinceli baktığımız bu yeni Windows sürümünü, ilk kullanan kullanıcımızda inceledik ve yavaş yavaş bizlerde windows 7 sürümlerimizi yükselterek windows 10 a yükselttik.

Windows 10 verimli mi ?

Windows 10 daha önceki sürümlerin yanında gerçekten çok performanslı görünmekte.

Daha önceki sürümlerde özellikle Windows Vista, Windows 8 gibi uygulamalarda işletim sistemi ağırlıkları ve yamalardan kaynaklı hantal işleyişler, menülerin kullanıcı dostu olmaması durumu Windows 10 işletim sisteminde giderilmiş görünüyor.

Windows 8 özelliklerinden biri olan dokunmatik ekran özelliklerini içerisinde bulunduran bir versiyon fakat en önemli özleliklerinden biri Windows 8 yüzü ile birlikte gerekli masa üstü uygulamalarını windows 7 gibi göstererek kullanıcı kolay bir görünüm almış olması.

 

Özellikle işlemci yeteneğine bağlı olarak çalışan gerek masa üstü bilgisayar, laptoplarda gerekse tablet cihazlarda işlemcinin yeteneklerini olabildiğince verimli kullanıyor. Çerezler ve dosya kümelerini olabildiğince etkin kullanıyor olması hem verimliliği hem cihazların hızı konusunda oldukça iyi görünüyor. Yayıncı grubumuzda yüklediğimiz centrino, i5,i7 ve i3 versiyonlarının hepsinde gayet süratli çalışma imkanı tanıdığını söylemek isteriz. Pentium ve celeron gibi daha düşük işlemci sistemine sahip computerlerde ve amd gibi intel tabanlı olmayan işlemcili bilgisayarlarda,  deneyimlememizin yanı sıra okuduklarımız ve duyumlarımız aynı performansın sinyallerini vermekte.

Daha önceki Windows işletim sistemi versiyonarında, gün geçtikçe artan güncellemeler, iyileştirmeler ve yamalar ile hantallaşan ve birsüre sonra bilgisayarın teknolojisini yenilemenizi veya yeni bir işletim teknolojisi ihtiyacı duyuran hantallıklara yol açıp açmayacağını bilmiyoruz. Ama size tavsiyemiz biz teknoloji insanlarının deneyimleri ile paralele olarak bu konuyu fazla kafanıza takmamanız gerektiği.

Çünkü nihayetinde Windows firması bu öngörülen hantallaşmaların aslında günümüzde doğal bir durum olması ile birlikte bizlere yeni bir işletim sisteminin hazırlıklarını şimdiden yapıyordur.

Bu arada İntel Tabanlı i3,i5 ve i7 işlemcilerde ya daha önce işletim sistemi ağırlıkları kaynaklı olarak farkına varamadığımız hızlı çalışma yada gerçekten performansı verimli almak onusunda 2-3 kat daha verimli görünüyor.

Windows bu sürümünü hantal ve bizce çok başarısız olan windows 8 versiyonlarının açıklarını ve hatalarını fark etmiş olmalı ki Windows 10 u, Windows 7, ve Windows 8 kullanıcılarına ücretsiz olarak indirebilmeleri ve kendi işletim sistemi versiyonları olan, professional, home edition muadilleri(eşdeğerleri) olarak indirmelerini ücretsiz olarak vaat ediyor ve indiriyor.

 

Sizlerde eğer bilgisayarın alt tarafında Windows penceresi şeklinde bir uyarı alıyorsanız,

windows 10 edin imleci

üzerine tıklayıp windows 10 u edinin uyarısı alıyorsanız hemen tıklayarak, eğer bu uyarıyı almıyorsanız ” https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 ” linkine giderek hemen yükseltini tıklayıp yönergeleri takip ederek windows versiyonunuzu yükseltip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bayefendi.com erkek sitesi olarak “Windows10 değerlendirme” konusunu sizinle paylaştık, işletim sisteminiz hızlı teknolojiniz verimli olsun…

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.