Erkekler için en iyi dövme yerleri

Erkek için en iyi dövme yerleri

Erkekler birçok farklı tipte yaratıcı ve eşsiz dövme modellerini yaptırmak için kol, göğüs, omuz, sırt, bacak, el bileği veya el dahil olmak üzere vücudunun herhangi bir yerini veya aynı zamanda bir kaç yerlerini kolayca seçebilmektedir. Hatta tüm vücudunu dövme yaptırmak isteyeni dahi var.

Halk arasındaki tabiri ile bir dövmeci yani tattoo dükanı adresi bulmak ise oldukça kolay. İnternette dövme stüdyoları (tattoo studio) olarak aramanız halinde en yakın sanatkarı bulabilirsiniz. (Yazımız dövme stüdyosu tavsiyesi veya adreslerini içermez. Dövme yapan yerleri bulmak için en iyi yol google haritalarda aramak.)

Genellikle bir anlamı olan dövme modellerini seçen erkekler için ailesi ile ilgili bir isim, rakam veya sayılar, aslan, kafatası, anka kuşu ya da kurt dövmesi gibi çizimler harika bir seçim olabilir. Çoğu kadın erkekte dövmeyi seksi bulurken aslında erkekler de seksi dövme modellerinde karar kılabiliyor.

Erkekler için dövme önerileri:

Dövme isteyen çoğu erkeğin hayali küçük ve basit bir sembolden veya bir metinden yola çıkarak yaratıcı ve anlamlı bir dövmeyi bulmak. Rengarenk bir tasarım veya tamamen siyah-beyaz bir tercih de olabilir. En iyi dövme modeli diye sorarsanız, olasılıklar sonsuz ve tamamen sizin hayal gücünüz ve dövme yapanın sanatına kalıyor. İsterseniz bir lunapark bile dövme tasarımı olabilir.

lunapark-dovme-modeli
lunapark-dovme-modeli

KÜÇÜK DÖVMELER:

Küçük dövme modelleri profesyonel iş hayatında dövmesini saklamayı tercih edenler ya da dövmelerinin fazlaca öne çıkmasını istemeyen erkekler için oldukça ideal. Bazı meslekler için dövme yaptırmak hala yasak olsa da (polislik, askerlik gibi bazı memurlar ve kamu görevlileri…) vücudunuzun herhangi bir yerine gizlenmiş küçük bir dövme kesinlikle çok yakışacaktır. Gizlilik gerektirmiyorsa kolunuzda, elinizde, bileğinizde veya göğsünüzde küçük bir tasarım seçin ve istediğiniz zaman da bu çizimi her zaman saklayabilirsiniz. Bu nedenle küçük dövmeler, erkekler için en kolay seçenek.

BÜYÜK DÖVMELER : Kola, boyuna, omuza, sırta, göğüse, bacağa, ayağa, ele, bileğe, parmaklara ve hatta yüze bile yapılabilen dövmeler oldukça popüler. Kadınlar daha çok küçük dövmeleri seçiyor olsa da erkekler daha büyük dövmeleri tercih ediyorlar. Çünkü kadınlar makyaj ve çeşitli aksesuarlar, takılar takabilirken erkekler için süslenmenin hem de kalıcı olarak süslenmenin en iyi yolu dövmeler.

kola dövme
kola dövme

KOLU KAPLAYAN DÖVMELER oldukça tercih edilen yerlerin başında geliyor. Kolu omuzdan bileğe kadar kaplayan bu modellerin çoğunun gerçek bir anlamı olabiliyor. İster çözülmesi zor bir çizim, ister bir yazı isterseniz de renkli bir resim olabilir. Yeter ki kolu boydan boya kaplasın. Karmakarışık gizemli bir model de olabilir.

Boyuna veya GÖĞÜSE yapılan dövmeler de büyük ve güzel tasarımlar yaptırmak mümkün iken göğüs ile kombin yapmak isterseniz kolunuzu baştan aşağı sarmalayarak göğüsünüze kadar uzanan bir model de olabilir.

dövme yerleri
dövme yerleri

Bazı erkekler ve özellikle gençler kurukafa dövme modellerini tercih etmekte. Örneğin korkutucu olsa da el üzerinde kurukafa modeli oldukça revaçta.  Ama yaş ilerledikçe bundan sıkılan, dövmesini sildiren veya değiştiren olsa da el, kol için küçük bir kuru kafa ya da sırt, göğüs, omuz için daha büyük kurukafa dövme modellerinden birini yaptırabilirsiniz.

Genel olarak büyük bir alana farklı kompozisyonlar ile uygulama yapılabildiğinden dolayı erkekler için hayvan figürlü dövme modelleri de en çok tercih edilenlerden ve göğüse veya omuza yaptırmanız mümkün. Özellikle göğüse hayvan figürü dövmelerden aslan, kaplan, baykuş, kurt gibi yırtıcı hayvanlar olabileceği gibi daha evcil hayvan çizimleri de olabilir. Bunun yanı sıra omuza hayvan dövmesi de en çok tercih edilen yerlerden. Omuz en çok dövme yaptırılan bölgelerden olup, omuz bölgesine de kartal, şahin, atmaca gibi modeller de uygulanıyor.

hayvan-figurlu-dovme
hayvan-figurlu-dovme

Erkekler için parmak üstü dövmeler :

Parmak üstü dövme modelleri de çok beğenilen bir tercih. Tek bir parmağa yapılabildiği gibi, On parmağın yan yana gelmesiyle anlamlı bir ifade oluşturan modeller olduğu gibi birbirinden bağımsız harf, küçük sembol veya rakamlar da erkeklerin beğendiği tercihlerden.

 ele-ve-parmaklara-dovme-modeli

ele-ve-parmaklara-dovme-modeli

Erkekler için alıntı sözler içeren dövme modelleri :

Bir hayat felsefesi ya da inanç içeren alıntı sözler ve atasözleri erkeklerin en çok beğendiği dövmelerden. Türkçe veya yabancı dil (Latince, Grekçe, Çince, Japonca, İngilizce vs) alıntı sözler dövme fikirlerine bakıldığında, dikkate alınması gereken önemli etkenlerin arasında anlam, boyut, konum ve yazı tipi bulunmakta. Bunların hepsi mesajın vurgulanması için önemli olduğu gibi merak uyandıran dövme modellerindendir. Örneğin yukarıda think twice yani iki kez düşün yazan dövme gibi…

Hatta çılgınca bir hisle yüze dövme yaptıranların da olduğu düşünülürse artık dövmelerin gitgide arttığı ve normal karşılandığı bir modern çağ bizleri bekliyor. Yeter ki iyi düşünün ve karar vermekte zorlanıyorsanız yaptırmayın. Ama eminseniz harika bir çekici erkek aksesuarı sahibi olabilirsiniz.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.