Kombi ve Klima Bakımı Ne Zaman Yapılmalı

Kombi ve Klima Bakımı Ne Zaman Yapılmalı

Öncelikle klima ve kombi ile ilgili bakımlarının konu ile ilgili yetkin olmayan kişiler tarafından yapılmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bu konu ile ilgili bir çok youtube videosu mevcuttur fakat belirtmek isteriz özellikle Kombi Bakımı ile ilgili yaşayabileceğiniz sorunlar hayati seviyede olabilir. Yaşamınızı tehlikeye atmanın anlamı yok mutlaka bir servisten destek alın. klima bakımı konusunda ise filtresi kolay değişen klimaların filtrelerini kendiniz temizleyebilirsiniz fakat diğer parçaları kendiniz değiştirmek veya tamir etmek yöntemi size klima kadar masraf açabilmekte, kısaca astarı yüzünden pahalıya gelebilmektedir.

 

kombi-ve-klima-bakimi-ne-zaman-yapilmali-kombi

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı ?

 

Öncelikle belirtmeliyiz ki Kombi bakımı hayati önem taşımaktadır. Sebebi doğal gaz ile çalışan kombilerde meydana gelebilecek olan bir arızanın hayatınızı risk altına alma ihtimali olmasıdır. Genelde kombiler bu risk dolayısı ile evin dış bir mekanına yerleştiriliyor olsa bile bir arıza durumunda nasıl bir duruma yol açabileceği konusunda net bir bilgimiz yok.

Kombinizin bakımı için arıza yapmasını beklemeyin !

Kombinizin bakımı için arızalanmasını beklememenizi tavsiye ediyoruz. çünkü arıza sonrasında genelde kombiler çok büyük masraflar yaratabilmekte. Eğer yıllık olarak kombinizin bakımını yaptırırsanız hem basit bir sorunun oluşarak daha büyük arızalara neden olmasını önlersiniz hem de bunun sonucu olarak her zaman daha az maliyetler ile karşılaşırsınız. Ayrıca yıllık olarak yetkili kişilere yaptıracağınız bakım hayatınızı korumanız açısından da daha etkilidir.

En ucuz Kombi Bakımı Ne zaman yapılır ?

Size tavsiyemiz kombi bakımı için yaz ortalarını geçmemeniz. Bunun en önemli sebebi kışa girmeden kombinizin hazır olması herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimalinizi en aza indirmektir. Ayrıca yaz aylarının ortalarında genelde kombi servislerinin işleri daha az olmakta randevu almakta da çok daha rahatlık yaşanmaktadır. Ayrıca Kombi servisleri ile fiyat konusunda da birazcık daha anlayışlı olmaları konusunda şansınız mevcut. Tabi bu indirimi genelde yetkili firma servislerinden almanız pek mümkün değil.

kombi-ve-klima-bakimi-ne-zaman-yapilmali-klima

Klima Bakımı Ne Zaman Yapılmalı ?

Klimaların bakımı Kombiler kadar hayati bir önem taşımıyor gibi görünse de özellikle üst solunum yollarına verebileceği zararlar dolayısı ile aslında sağlığımız için gereklidir.

Basit filtre temizlikleri haricindeki bakımlarının da klima servisleri tarafından giderilmesi gerekmektedir. Klima bakımları kombi bakımının aksine 2 sene de 1 yapılabilmektedir. Genellikle klima gazının boşalması veya fan gibi mekanik parçaların arızalanması haricinde çok fazla sorun çıkartmazlar.

En ucuz Klima Bakımı Ne zaman yapılır ?

Klima bakımını yaprıtmak için en uygun dönem kış ortasıdır. Yaz başlamadan önce klimanızı 1 defa çalıştırın ve soğutup soğutmadığına çalıştığında solunum yollarınızda öksürük gibi sorunlara yol açıp açmadığına ve ısıtma gibi tüm fonksyonlarını yerine getirip getirmediğini mutlaka kontrol edin.

Eğer klimanızı kış aylarında tamir ettirirseniz hem fiyat hem de randevu alma konusunda kolaylık yaşarsınız.

 

Kombi veya klimayı kime tamir ettirmeliyim ? 

Kombi veya klimanızı konuda yetkin yetkili servislere veya klima servisi işi yapan klima veya kombinizin markasının bakım ve servis eğitimi belgesi almış olan kişilere tamir ettirmenizi, bakımını yaptırmanızı öneriyoruz. Eğer klimanızın markasını biliyorsanız, klima veya kombi ile birlikte verilmiş olan servis bilgileri kitapçığından veya internette firmanın sayfasından servis bilgilerini öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.