Whatsapp Bilgisayarda Kullanılabiliyor Mu

Whatsapp Bilgisayarda Kullanılabiliyor Mu ?

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte artık sms döneminin sona erdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Mobil mesaj dünyasının en eski ve liderlerinden whatsapp (genelde vatsap diye okunuyor fakat ingilizce okunuşu “vetsep” 🙂 ) dokunmatik ekranların azizliğine uğrayıp koca bir metni hatalı yazdığını yazı bitip de ekrana bakınca anlayanlar için bilgisayardan kullanım kolaylığı getirmiş durumda.

Durumdan haberi olmayan bir çok insan mevcut ve whatsapp uygulamasını bilgisayarda kullanabilmek için farklı farklı uygulamalar indirenler var ama aslında buna hiç gerek yok.  Whatsapp’ın kendi sitesinde sunduğu böyle bir hizmet zaten var ve oldukça kolay biçimde telefondan yazışmayı bırakabilir sabit bir yerde iseniz kolayca herhangi bir bluetooth klavyeyi mobil ytelefon veya tabletinize bağlamadan bilgisayardan yazışmaya devam edebiliyorsunuz. Aynı zamanda whatsapp firması haricinde kullanacağınız diğer uygulamalar kullandığınız cihazlar ve bilgi güvenliğiniz açısından tehlike oluşturabilmekte.

Ayrıca sitede yazdıklarınızı aynı anda telefonda yazabiliyorsunuz ve ileti geçmişinizde aynı anda senkronize oluyor ve böylece eski konuşmalarınızı her nerede yazarsanız yazın görebiliyorsunuz.

Whatsapp Bilgisayarda Kullanılabiliyor Mu ? Evet kullanılabiliyor

Uygulama linki aşağıda yer almakta, yada Whatsapp ( https://www.whatsapp.com/ ) sitesinin içerisine girdiğinizde üstte yer alan menüde bulunan Whatsapp Web butonunu tıklayarak da aynı sayfaya bağlanabiliyorsunuz.

https://web.whatsapp.com/


whatsappweb

Uygulama için whatsapp kullandığınız akıllı telefonunuzun yada  tabletin bir QR kod  okuyucu aplikasyon  olması işinizi olabildiğince kolaylaştırıyor ve aynı zamanda hızlandırıyor.

Veri kullanımını wi-fi ye çevirmenizi öneririz anında iletilerin kullandığınız bilgisayar ve telefon yada tablette senkron hale gelmesi için sürekli veri akışı gerçekleşiyor dolayısı ile fazla veriyi her ne kadar 4.5 g teknolojisi ülkemize gelse de kotamızdan yememekte fayda var 🙂

Uygulama bir 2 adımda tamamlanmakta;

1- Önce QR kod okuyucu aplikasyon edinin Iphone yada ıpad kullanıcıları  apple store ( appstore ), android telefonları olanlar google play store den qr reader ( qr code okuyucu) yazarak hemen ulaşabilirler.

Iphone veya Android ullanıcıları için işlem aynı

2- whatsapp web ( https://web.whatsapp.com/ )sayfasını açın,

3-Telefon yada tabletinizden whatsapp uygulamasını açın

4- Whatsapp uygulamasının menüsünü açın

5- watsapın bilgisayarda açtığınız sayfanın üst tarafında yer alan qr kodunu telefonunuzda açılan kameraya göstermeniz gerekiyor.

Whatsapp Web Daha Güvenli

Anında ekranınıza konuşma kişileriniz ve pencereniz gelecek. Her iki ekrandan da yazışabilir ve iki ekrandan da sizlere gelen anlık mesajları görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda başka bir uygulama kullanmak zorunda kalmadan bilgi güvenliğinizi korumak ve kullandığınız cihazın güvenliğini riske atmadan daha güvenli biçimde yazışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda sayfayı browser da sık kullanılanlar menüsüne eklemenizi öneririz. Böylece her defasında sayfayı yazmak durumunda kalmadan kolayca kullanabilirsiniz.

whatsappweb1

Bayefendi olarak, her uygulamayı eğer mevcutsa kendi sitesi üzerinden kullanmanızı tavsiye ediyoruz…

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.