The Revenant Diriliş Filmi

The Revenant (Diriliş) filmi: 2015 yapımı bir film olup, Amerika sınırında hayatta kalma ve yeniden diriliş öyküsü.

Ne zaman vizyona girecek: 22.01.2016 tarihinde.

Özet: Gerçek olaylara dayanan (Yazarı Michael Punke olan, A Novel Of Revenge adlı, 2002 tarihli kitaptan sinemaya uyarlanmıştır.) DİRİLİŞ (REVENANT), kahramanca bir yaşam savaşı yeniden diriliş hikayesi.

Konu:  Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) adındaki efsane kaşif, hayvanları kürkleri için avlayan tecrübeli bir tuzak uzmanıdır. Ancak ekipçe avlandıkları bölgede Amerikan yerlisi Kızılderililer ve Fransız birlikleri tehditi altındadırlar. Glass, bir av patisi sonrasında bir boz ayı tarafından yaşamsal tehlike yaratacak şekilde yaralandıktan sonra, ekibi yavaşlatmaması için arladaşı John Fitzgerald (Tom Hardy) tarafından oğlu da öldürüldükten sonra ölüme terk edilir.

Hugh Glass’ın yaşamla savaşı, yapayalnız ve ölüme yakın olmasına rağmen, ölüme direnişi sırasında güçlü iradesi ve Amerikan yerlisi eşine olan hasret ve aşkı sayesinde yaşama tutunmaya gayret eden Glass, sert geçen kış mevsimini atlatmalı ve ona ihanet ederek oğlunu öldüren ve onu ölümle yüzyüze getiren adamdan öcünü almaya yemin etmiştir.

Yönetmen ve Yapımcısı:
Alejandro González Iñárritu
Oyuncular (ve rolleri) :
John Fitzgerald (Tom Hardy), Leonardo DiCaprio (Hugh Glass), Domhnall Gleeson (Andrew Henry),  Will Poulter (Bridger)
Süre: 156 Dakika
Tür: Macera, Western, Dram
IMDB Puanı: 8.3
DİRİLİŞ FİLM ANALİZİ : Sadece yaşamın değil, onur, adalet, inanç, yuva ve aile içgüdüsünün keşfini anlatan eser.

FRAGMAN:

Diriliş filmi müzikleri:
Ryuichi Sakamoto
Bryce Dessner
Alva Noto

Güncelleme (11.01.2016)
California Beverly Hills kentinde düzenlenen törende 73. Altın Küre ödülleri arasında The Revenant (Diriliş) filmi Drama dalında En İyi Film ödülünü, filmin başrol oyuncusu Leonardo DiCaprio drama dalında En İyi Erkek Oyuncu, filmin yönetmeni Alejandro Gonzalez Inarritu ise En İyi Yönetmen ödülünü almıştır.

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • diriliş filmi

    Diriliş, renevant güzel film. Bu revenant film ile hayatta vazgeçenlerin değil, hedefini kesin ve net hedefleri olanların kazandığını izlemiş olduk. Müzikleri, görselleri, sahneleri ve tabii ki başta oyuncuları olmak üzere mükemmel bir film. Bence imdb puanı daha yüksek olmalıydı diriliş filminin.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.