Kaptan Amerika, Sivillerin Savaşı

Kaptan Amerika, Sivillerin Savaşı (İç Savaş)

Orijinal adı Captain America Civil War ( İç Savaş )  olan türkiyede Kaptan Amerika Kahramanların Savaşı olarak vizyona bugün (06.05.2016 Cuma) giren sinema filmi bizim gibi Marvel çizgi romanlarının sinemaya uyarlamalarını 4 gözle bekleyenleri heyecanını doruğa çıkarttı.

Bu arada filmin adı “Sivil Savaşı” ( İç Savaş) iken neden Türkiye’de “Kahramanların Savaşı” olarak vizyona girdiği ise daha önce bir çok filmde de olduğu gibi bizleri hayretler içerisinde bırakıyor. 🙂

Etkileyici ve fragmanından da daha önce gördüğümüz gibi tüm Marvel kahramanlarının birbirine girdiği film yüksek oranda aksiyon ve adrenalin içermekte.

Fragmanları 2015 yılı kasım ayından itibaren yayınlanan sinema filmine bilet bulmak şimdiden çok zor görünüyor.

Fragmanlar;

Kaptan Amerika Sivillerin Savaşı Fragman 1

https://youtu.be/ptq3a-EubCc

Kaptan Amerika Sivillerin Savaşı Fragman 2

https://youtu.be/rKJlX1i2-ZM

Kaptan Amerika Sivillerin Savaşı ( Civil War) Film Özeti;

Tüm marvel kahramanları marvelin yarattığı bu dünyada birbirleri ile çatışmaya girmekte. Yenilmezlerin (Avengers) de dahil olmuş olduğu olayın daha da kötü sonuçlanmıştır. Dünyayı yöneten politik güçler yeni bir sistem kurmak istemektedir. Politik güçler bu sistem ile Marvelin farklı filmlerinde de konu olan Yenilmezler adı verilen ekibi yönetebilmeyi istemektedirler. Yenilmezlerin tamamı bu durumu kabullenmez ve yenilmezler fikir çatışması dolayısı ile politik güç altına girmek isteyenler ve istemeyenler olarak iki ayrı gruba bölünür.

kaptanamerikacivilwar2

Iron Man olarak daha önce hükümet ile sürekli çatışma halinde olduğunu önceki filimlerden bildiğimiz Tony Stark şaşırtıcı biçimde politik güçler yani Hükümetin tarafını seçer. Sivil kanat ise daha önceki filmlerde devlet tarafından yaratılan ve devlet yönetimine sadakat konusunda önde gelen Steve Rogers yani Kaptan Amerika önderliğinde sivilleri hükümetten bağımsız biçimde korumak taraftarıdır ve hükümet tarafından kontrol edilmeyi reddetmektedir, ve bu da bizi şaşırtmakta. Olayın içerisine giren ve Marvel kahramanlarının en ünlülerinden olan SpiderMan’ ın ( Örümcek adam)  bu savaşın içerisinde dahil olması da açıkçası bu filmi olabildiğince çekici kılıyor. Ayrıca yeni nesil hatırlamasa bile örümcek adamın kostümü 1980 lerden bildiğimiz orijinal kostüm olduğuna dikkatinizi çekmek istiyoruz.

 

Bu durumun karşısında her iki tarafında amacı sivilleri korumak iken birbirleri ile büyük bir mücadeleye girerler. Görsel efektlerin havada uçtuğu “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filminde muhteşem Marvel kahramanlarının birbirlerine girdiklerini kusursuz biçimde izliyor olacaksınız .

Bayefendi yazarları olarak Bizim önerimiz her zamanki gibi “Captain America: Civil War” ı dublajlı değil, orijinal dili olan İngilizce versiyonunu izlemeniz olacak. 🙂

İyi seyirler dileriz.

 

Kaptan Amerika Sivillerin Savaşı Türkçe Dublaj Fragman

https://youtu.be/rSOga9bQ4Wg

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.