Kullanışlı 15 Google Uygulaması

Kullanışlı 15 Google Uygulaması

 

Internette sorduğumuz sorulara cevap vermesi ve kişi veya herhangi bir şey aradığımızda en yakın arkadaşımız olan google sadece bu özelliğe sahip değil.  Aslında, bu dünyanın en güçlü arama motoru olan Google , birçok insanın pek de haberi olmayan pek çok harika hizmet, uygulama ve özellik sunuyor.
Bay Efendi erkek sitesi olarak bu uygulamalarının bazılarını sizinle paylaşmak istiyoruz.

Bu uygulamaların çoğu hem mobil uygulama (mobile application)  hem de masa üstü uygulaması veya internet browser üzerinden kullanılabiliyor. Tek ihtiyacınız bir google hesabı ( google account ).

En yararlı 15 Google uygulaması ;

 1. Google Çeviri ( Uygulama için tıklayın: Google Translate app )
  kullanisli-15-google-uygulamasi-ceviri

   

  Uygulama özellikle farklı ülkeleri ziyaret etmekten hoşlananlar için gerekli bir uygulamadır. Mobil telefon Kameranızı tercüme etmeniz gereken metnin üzerine getirmeniz yeterlidir ve uygulama anında kendi seçtiğiniz bir dile tercüme etme özelliğine sahip. Bu çok faydalı bir uygulama !

 2. Gmailify ( Uygulama için tıklayın: Gmailify ) :
  kullanisli-15-google-uygulamasi-gmailify

   

  Bu uygulama Outlook.com, Yahoo!,Aol veya bağımsız serverlardan alınan pop mailler gibi tüm e-posta hesaplarınızı tek hesapta gmail üzerinde toplayabilmenizi sağlayan bir uygulama.

 3. Google Akademik ( Uygulama için tıklayın: Google Scholar  ) ,
  kullanisli-15-google-uygulamasi-google-scholar

   

  Akademik literatürde arama yapan bir arama motorudur. Google Akademik’in arama sonuçları listesinde ders kitapları, bilimsel makaleler ve dergilerde bulunan akademik makaleler bulunmaktadır. Özellikle okul döneminde olan herkes için güncel ve çok faydalı bilgileri kullanıcılara sunmaktadır.

 4. Google Keep (  Uygulama için tıklayın: Google Keep  ),
  kullanisli-15-google-uygulamasi-google-keep

   

   

  Önemli şeyleri unutmamanız amacı ile  notlar oluşturmak için kullanılan bir uygulamadır. Artık önemli olan hiç bir şeyi yapmayı kolay kolay unutamayacaksınız! Renkli yüzü ile çekici bir uygulama.

 5. Google Sky ( Uygulama için tıklayın: Google Sky ).
  kullanisli-15-google-uygulamasi-google-sky

   

   

  Uzayı, sanki en güçlü teleskoptan geçiyormuş gibi görmek için bu uygulamayı kullanın. Bu uygulama ile kelimenin tam anlamıyla Samanyolu Galaxy’sine yürüyerek en son görüntüler, görme şansına sahip olacaksınız. Ayrıca gök bilim ile ilgili son gelişmeleri öğrenebileceğiniz muhteşem bir uygulama.

 6. Google Alışveriş ( Uygulama için tıklayın: Google Shopping )
  kullanisli-15-google-uygulamasi-google-shopping

   

  Google‘ın sunduğu bu hizmet ile elektronik donanımdan,  kozmetik ürünlerine kadar her şeyi satın alabilirsiniz. alışveriş için güvenilir bir uygulama.

 7. Google Zamanlayıcı (Uygulama için tıklayın: Timer ) .
  kullanisli-15-google-uygulamasi-google-timer

   

  Zamanlayıcıyı ( Kronometre ) istediğiniz zaman ayarlayabilirsiniz. Zaman dolduğunda alarm sesinini duyarsınız.

 8. Google Trendler ( Uygulama için tıklayın: Google Trends ) .
  kullanisli-15-google-uygulamasi-google-trends

   

  Bu uygulama, şu anda hangi arama sorgularının en popüler olduğunu ve bu aramalar ile ilgili hangi internet sitelerinin etkin olduğunu görmenizi sağlıyor. Bizi izlemeye devam edin!

 9. Google Görseller ( Uygulama için tıklayın: Google Images,
  kullanisli-15-google-uygulamasi-google-images

   

  İnternet üzerinde resimleri aramak için kullanılan en kapsamlı araçtır. Bilgisayarınızdan daha önce bulduğunuz bir resmi yükleyin ve uygulama geri kalan işi kendiliğinden yapsın. Sonuçları,  benzer görüntüleri, görüntünün farklı çözünürlüklerde benzerlerini , resmi içeren sayfaları ve daha fazlasını içerir.

 10. Google Fontlar ( Uygulama için tıklayın: GoogleFonts ) ,
  kullanisli-15-google-uygulamasi-font

   

  Gerçekleştirdiğiniz projeleriniz veya görsel yazılı çalışmalarınız için en iyi yazı tiplerini bulmanıza yardımcı olan bir arama motorudur.

 11. Google Kültür Sanat ( Uygulama için tıklayın: Google Art Project ) .
  kullanisli-15-google-uygulamasi-google-art-protect

   

  Eğer bir sanat severseniz, bu uygulamayı kaçırmamanız gerekir. Ünlü sanat eserlerini olağanüstü detaylarla keşfetmek ve görmeniz için yaratılan bu uygulama ayrıca eğlenceli sunumları ile sanatçıların doğum tarihlerinden dünyanın ilk selfisine kadar güzel ve gerekli bilgiler sunuyor. Sanat severseniz her gün ziyaret ederek farklı bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 12. Panoramio ( Uygulama için tıklayın: Panoramio ) 
  kullanisli-15-google-uygulamasi-google-panoramio

   

  İnternet kullanan diğer kullanıcılar tarafından dünyanın farklı yerlerinde çekilen fotoğraflar aracılığıyla dünyayı keşfetmek için Panoramio’yı harita üzerinden yer seçerek kullanabilirsiniz.

 13. Google Ses Arama ( Uygulama için tıklayın: Google Sound Search  ),
  kullanisli-15-google-uygulamasi-google-saund-search

   

  Shazam’a benzeyen harika bir müzik tanıma uygulamasıdır. Saniye içinde dinlediğiniz şarkıyı uygulamaya dinletmenizin ardından aradığınız o güzel şarkıyı size söyleyecektir.

 14. Google ile düşünün (  Uygulama için tıklayın: Think with Google ) .
  kullanisli-15-google-uygulamasi-think-with-google

   

  Gerek işiniz gerek ise yeni oluşturmak istediğiniz girişiminiz ile ilgili en son araştırma sonuçlarına, devam eden tüketici trendlerine ve pazarlamadaki en yeni bilgilere ilişkin bilgi sahibi olmanıza yardımcı olan güzel bir uygulama. Eğer uygulama farklı bir dilde açılıyorsa zaten chrome ekranınızın üzerinde açılacak olan bu dili çevir uygulaması ile de dilinizde yayınları görebiliyorsunuz 🙂

 15. Chrome ile İnşaa et ( Uygulama için tıklayın: Build With Chrome ),
  kullanisli-15-google-uygulamasi-15-sanal-lego

   

  Sanal ortamda bilgisayarınızı yada tabletinizi Legolar ile oynamanıza izin veren bir uygulama. Deneyin! Sadece çocuklar için değil aynı zamanda yetişkinler için de çok eğlenceli.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.