Kadınlar neden köpek besler?

Erkekler de hayvan besler ama daha çok kadınlar neden evde köpek besler?

Felsefik açıdan cevabı çok basit: “İnsanlar, havyan ve bitkilerden birşey beklemezler ve karşılık beklenmeyen bir sevgidir bu…”

Zamanla  yalnızlaşan, erkek ile iletişim kurmakta zorlanan veya kurduğu iletişimde hayal kırıklığına uğrayan kadın, kendisinden menfaati olmayan, safça sevdiği ve safça seven bir dosta ve arkadaşa gereksinim duyar. Bu nedenle seçimini “hayvan veya çiçek”ten yana kullanır. Kedi, köpek, kuş (özellikle muhabbet kuşu, papağan), balık kadınların öncelikli hayvan seçimleridir… Çünkü bunlar terk etmez, aldatmaz, surat asmaz, küsmez, darılmaz, işine karışıp akıl vermez, tartışmaz. Ne verirsen onu alır… Bir köpek tasması ve kayışın yönettiği köpek dost, kadının istediği yönde ve talimatla hareket eder. Çünkü köpeğin tüm hürriyeti efendisi olan kadının elindedir. Tüm aşkına rağmen sınırları ve hakları kadın tarafından tayin edilmektedir.

Kadınlar neden köpek besler?

Öncelikle köpek ile iletişimde bulunmak çok kolaydır. Hayvanın zamanla öğrenebileceği, genellikle tek heceli kelimelerden oluşan emir kipleri ile köpeği basit bir şekilde yönetebilirsiniz. Otur, yat, gel, koş, dur, al, tut, bırak, yapma, yakala, getir gibi kısa komutlar ile köpek kolaylıkla idare edilebilir. Kadınların çok önem verdiği bir konu olan aşı ve iğneleri de tamam ise köpek tehlikesiz olmaktan çıkar, hijyene kavuşur… Aynı zamanda dış tehlikelerden de koruyucu bir elemandır köpek kadınlar için… Bu nedenle kadınlar gerek güvenlik ve gerekse arkadaşlık, dostluk kurma anlamında köpeklere erkeklere nazaran daha çok ihtiyaç duyarlar. Sosyal medyaya hapsolmuş, internete teslim olmuş, erkekler ile gerçek iletişimin zorlaştığı (sanal iletişim değil) günümüzde bayanların öncelikli tercihi bir dosttur köpek… Bazen yanlızlığını paylaştığı, bazen de güvenlik görevlisidir köpeği… Bazen de spor arkadaşı, bazen ev arkadaşı ve bazen sadece moda olsun diye köpek besleyen kadınlar da var tabii… Ve hatta kadın tavlamak için kedi köpek besleyen erkekler olduğu gibi… (Köpeği yürüyüşe çıkarıp, köpek sahibesi kadınlar ile tanışmayı hedefleyen ve bunda çok büyük başarılar elde eden bir erkek kitlesi bulunduğunu bir püf noktası olarak hatırlatalım. )

Kadınlar erkek yerine köpek mi tercih ediyor?
Kadınlar erkek yerine köpek mi tercih ediyor?

Peki çoğu bayana göre erkek öyle mi? Erkek ile iletişim kolay ve sorunsuz mu? Özgürlüğüne düşkün veya dominant (baskın) karekterli, hayatında problem istemeyen ve huzurlu yaşamak isteyen bir kadın herşeye rağmen erkek arkadaşının (veya eşinin) bütün emirlerini ve talimatlarını yerine getirmeyeceğini bilir. Erkeğin görüşlerine karşı çıkacağını veya alternatif  düşünceler üreteceğini ve hatta kavga edeceğini bilir. Bu düşünce tarzına göre erkek kadınla didişir, biribirilerine cevap yetiştirip, lafın altında kalınmaz. Nasıl siz bir erkek olarak bağımsız bir şahsiyetseniz ve kişiliğinize saygı, sevgi, özen ve değer verilmesini istiyorsanız karşınızdaki kadın da bunları ister. Bu da kadın erkek arasında (aslında tüm insanlar arasında demek daha doğru) iletişimi zorlaştırır. En azından bunları doğru yapabilmek için emek, özveri ve anlayış gerektirir. Oysa bir kadın için köpek ile iletişim kurmak bu kadar da uğraş gerektirmeyecek, sadece itaat beklentisi olacaktır.

Kadınların bir kısmının ise bilimsel araştırmalar neticesinde ispatlandığı gibi; Evcil hayvanların, çocukların duygusal gelişiminde büyük bir rolü olduğu için köpek beslediğini de vurgulamakta da yarar gördüğünü hatırlatmak isteriz.

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

 • köpek kadar değerimiz yok

  Bazen kadınların gözünde köpek kadar bile değerimiz olmadığını düşünüyorum. Köpeklerine gösterdikleri özen ve ilgiyi neden biz erkeklere göstermekten imtina eder bu kadın milleti anlayamıyorum. Kocası aç eve gelir yemek yok. Ama kedinin köpeğin maması, aşısı tamam olmalı. Kocası hasta ilgilenmez, köpek veterinerden çıkmaz. Erkek arkadaşına sevgisini göstermez, köpek kucağından düşmez… Zavallı, çaresiz rolü mü yapsın erkekler? Hem güçlü erkek isterler hem de köpek gibi kul ve kölesi olsun isterler. Anlamıyorum kardeşim ben bu kadınları vesselam! Not: Yazıdaki erkek suratlı köpek resmine hayran kaldım…

  • Hüseyin ANLAYAMADI

   HAKLISIN KARDEŞ. BÖYLE ANLAŞILMAZ OLAN KADINLARI “CİNLER ŞEY ETSİN. ” Not: Bir kadının yanında 2 saatten fazla kalmayacaksın, ben bunu bilirim.

 • Stephen Trawzski

  Bu arada……söylemesi zor geliyor ama….bizim kadınlar hakkında pek fazla fikir sahibi değilim ama….Batı dinyasında bazı kadınların(…özellikle yanlız yaşayanların) farklı amaçlarla köpek beslediğini çoğumuz bilir. Hatta -yaşıma ve araştırmalarıma binaen…- bu olgunun giderek arttığını söyleyebilirim….

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.