Eyvah, Sevgililer Günü Yaklaşıyor !

Eyvah, Sevgililer Günü Yaklaşıyor ! 

 

Konu başlığımızdan da anlayabileceğiniz gibi, hepinizin içerisini sardığı gibi bizimde içimizi bir endişe sarmış durumda. Sevgililer günü geliyor ve erkek olarak sevgililerimize, eşlerimize nasıl bir hediye alacağız, ona nasıl bir jest yapmalıyız ki bizim onu ne kadar düşünüp sevdiğimizi anlasın endişesi içerisindeyiz.

Böyle bir endişeniz yoksa sizlere bir tavsiyede bulunalım ENDİŞELENİN.

Tabi ki sevgiliniz yada eşiniz yoksa diyebilecek başka bir şey yok. Ama siz sevgilisi olmayanara da bir tavsiyemiz olacak 14 Şubattan önce sevgiliniz olmamasına gayret edin yada tam o günü nişanlayın.

 

HEM HEDİYE ALMAK GEMDE ORGANiZASYON YAPMAK ZORUNDA MIYIM ?

Yukarıda yazdığımız cümle içerisinde yer alan hem jest yapmak hem de  hediye almak zorunda mıyım sorusuna açıklık getirmek istiyoruz.

EVET HEM JEST YAPMALISINIZ HEM DE HEDİYE ALMALISINIZ !!!

 

Eyvah, Sevgililer Günü Yaklaşıyor ! başlığını atmamızın sebebi de bu. Önce sizlere nedenini anlatalım.

Kadınlar da aynen biz erkekler gibi arzu ettiği ilgiyi almanın farklı farklı yöntemlerini görmek isterler. Günün Adı 14 Şubat Sevgililer günü olduğu zaman, diğer Yılbaşı, Doğum Günü gibi özel günlerden çok büyük bir farkı var bu gün iki kişi arasında özel bir gün ve aslında evlilik yıl-dönümü ile eşdeğer bir gün.

Dolayısı ile öyle bir hediye alıp sevgilinize vermeniz genel olarak hiç bir kadını tatmin etmemekte.

Ya bir yemek organizasyonu ya da daha önce yapmadığınız bir aktivite ve sürpriz tarafınızdan beklenmekte. İşin diğer bir kötü tarafı evlilik yıl-dönümü gibi ” Unuttuğunu zannetsin sonra aslında unutmadığını göster ona” gibi ayak oyunları bu gün için ne yazık ki geçerli değil. Çünkü sağolsun kapitalist dünya etrafta yılbaşı gibi süslenmiş vitrinler, mağazalarda özel indirimler, facebook paylaşım ve reklamları, internet üzerinde gerek cep telefonları gerekse bilgisayarlarda bangır bangır Sevgililer günü hediye seçenekleri, Lokanta vitrinlerinde, gazetelerde, dergilerde ve televizyonlarda 15 saniyede bir Sevgililer Günü kelimesi deklare edilmekte.

Eşiniz, Sevgiliniz, Kadınınız bu ayağı yemez 🙂

 

Peki Sevgililer Gününde ne yapmalısınız ?

Hemen sizlerle ne yapmanız gerektiğini paylaşıyoruz ;

1- Önce bu durumun başınıza gelmesinden kaçamayacağınız gerçeği ile bir an önce yüzleşmeniz gerekmekte. Kısaca baştan kaybettiğinizi kabullenin.

2- Hemen bütçenizi gözden geçirin.

3- Hediyenizi hemen alın sakın vakit kaybetmeyin süre kısaldıkça hem fiyatlar yukarı çıkacak hem seçenekler azalacak, hem de telaş olacaksınız.Hediyenizi alırken zaten tanımakta olduğunuz kadının beklentileri ve beğenilerini gözden geçirmeyi sakın unutmayın.

sgunuhediye

4- Daha önce bulunmadığınız bir yer seçin yemek ya da konaklama fark etmez daha önce bulunmadığınız bir yer olsun. ( Bu durum daha sonra yine oraya gittik diye kafanıza kakılabilir 🙂 )

5- Gitmeyi tasarladığınız yerlerin bütçesini çıkartın ve hemen seçin hatta rezervasyon yaptırın.

6- O güne özel giyinmeniz gerekiyor.

7- Harcamalarınızı kısıtlayın başınıza gece devamında ne geleceğini bilmiyorsunuz muhakkak hazırlıklı olun.

8- Karşınızdaki kadına asla hissettirmeyin. Hediyeyi önceden asla vermeyin.

9- Ona 14 Şubat saat 00.00 da onu ne kadar söylediğinizi söylemeyi sakın unutmayın. Hediyeniz yada jest organizasyonunuz ne olursa olsun. Mutlu olmak için bu tavsiyemizi dinleyin.

 

Sevgililer gününde kadınlara ne alınır ?

Sevgililer gününde kadınlara alınacaklar listesi ;

  • Eğer evlenmeyi düşünüyorsanız tabi ki altın bir alyans üstünde pırlanta bir yüzük.
  • Güzel bir mücevher takı seti
  • Ayakkabı
  • Tatil
  • Bütçeniz uygunsa ve eğer ihtiyacı varsa bir araba.

 

 

 

Eyvah, Sevgililer Günü Yaklaşıyor ! diye endişelenmenize gerek yok, o günde aslında sıradan bir gün ve aslında bu durumla başa çıkabilmek, İşte bu kadar kolay. 🙂 

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • erkeklere sevgililer günü hediyesi ne alınır?

    Sevgililer gününde erkek arkadaşıma ne almalıyım bilmiyorum. Ayrıca bir kadın bir erkeğe sevgililer gününde nasıl bir sürpriz yapabilir onu anlatırsanız sevinirim. Örneğin özel bir gece mi ayarlayayım yoksa bir otele mi götüreyim egzotik bir gece için bir türlü seçim yapamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sonuçta erkekler herşeyi beğenmekten çok uzaklar…

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.