Namaz Kılmayan Hayvanlar Hangileri

Namaz Kılmayan Hayvanlar Hangileri

Konu başlığımızı atarken ilgi çekici olmasına gayret etmekle birlikte küçük bir araştırma yaptık ve sizler için namaz kılmayan hayvanlar hakkında biraz bilgi toplamaya gayret ettik.

Namaz kılmayan hayvanlar listesi:

At,eşek,katır,buzağa,öküz,kuzu, koyun, keçi, deve, ayı, domuz,tavuk, sırtlan,ÇAKAL, TİLKİ, MANDA, çita, YILAN, SIÇAN, SANSAR, su aygırı, gergedan, köpek (İT), kedi, fare, SIÇAN, ÖRÜMCEK ( KAFASI BÜYÜK YADA KÜÇÜK OLAN FARK ETMİYOR ), balina, köpek balığı, at sineği, sincap, KARAFATMA, BOK BÖCEĞİ, cırcır böceği,sivri sinek, kakalak,…

Gibi sırlayabiliriz ve adını şu anda hatırlayamadığımız bir çok hayvancağız mevcut.

Bu arada Kendisini Allah ile bir tutarak Namaz kılmayanların hayvan olduğunuz söyleyebilme haddini kendisi ile bir tutan ve tuttuğu orucun kıldığı namazın Allah tarafından kabul edildiği sav’ında bulunan insan görünümlü yaratıklar da mevcuttur. Tabi bu ibadetlerin kabul olup olmayacağı konusunda bizim bir bilgi sahibi olmamız mümkün değil, çünkü biz ALLAH DEĞİLİZ.

Ama yaptığımız derin araştırmanın ve kendimizce düşünmemizin sonucu olarak herhangi bir hayvan’ın kendisini Tanrı ile denk tutarak “Her Namaz kılan insandır” veya “Namaz kılmayan hayvandır”, Yani bizdendir dediğini yada Namaz kılan şöyledir kılmayan böyledir gibi bir yorum yaparak hakaret unsuru olarak gördüğü verisine ulaşamadık.

Yani hayvanlar Müslümanlığı bir alet olarak kullanmamakta şöhret için Müslümanlık veya herhangi bir başka din konusunda cahil olduğu halde televizyon karşısına çıkmıyor. Yani haddini biliyor, ayırımcılık, bölücülük ve Müslümanlık dininin gereği olan hoşgörüden yoksun davranmıyor.

 

Ama kişi etrafına bakarken ve davranışlarını içeren sözleri eyleme geçirirken Din in kişiye özel bir durum olduğunu unutuyor ve başkalarının inanç ve ibadetleri hakkında öncelikle hakaret etmek amacı güdüyor, yermeye çalışıyor ve haddin bilmiyorsa bizlerce ona da Hayvan denilmemeli.

 

Çünkü Hayvanlar da Allah’ın yarattığı varlıklar ve namaz kılmadıkları için Allah tarafından cezalandırılmayacaklardır muhtemelen.

Ayrıca hayvanlar insanları namaz kılmıyor yada kılıyor diye ayırmıyor. Yani Bölücülük ayırımcılık yapmıyor. Dolayısı ile her ne kadar Müslümanlık, Hristiyanlık, Musevilik veya herhangi başka bir inanışa sahip olan ve ayırımcılık yapan bir insan müsvettesinden daha fazla Müslümanlık dini nin gereği olan ayırımcılık yapmama, hoş görü ve bağışlayıcı özelliğe sahiper.

Dolayısı ile bizim düşüncemize göre bazı hayvanlar, BAZI İNSANLARDAN daha Müslümanlar…

 

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • İhsan Dinç

    Dini konularda özendirici olunmalı, hakaret ile hiçbir yere varılamaz, bu tür hakaretler insanları dinden ancak uzaklaştırır. Hayvanlar namaz kılmaz ancak onların önsezileri çok güçlüdür, depremler ve fırtınalar gibi felaketleri sezebilirler, bu bakımdan onlar bize Tanrı tarafından farklı işlevler ile gönderilmişlerdir. Dini hükümleri bu kadar kolay yorumlamak çok yanlış.

  • hayvanlar namaz kılar mı?

    Namaz kılmayan hayvandır demek yerine hayvanlar namaz kılamaz, bu insana has bir özellik deseydi kimse itiraz etmezdi. Koskoca profesör konuşmayı bilmiyorsa, insanı hayvandan ayırteden en önemli özellik olan konuşmayı dahi beceremiyorsa profesörlük ünvanı elde etmesi garip değil mi?
    Oh be ülkeme bak. Olmayan fakülteler, olmayan profesörler… Ben de akademik ünvan istiyorum bedavaya…

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.