Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün ?

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün ?

 

Tüm ülkede büyük merakla beklenen soru “Bu yıl kurban bayramı tatili kaç gün olacak ? “Her yıl farklı günlere gelen kurban bayramı bu yıl 1 Eylül 2017 Cuma günü başlıyor ve 4 Eylül 2017 Pazartesi günü sona eriyor.

Normalde 4 GÜn olan bayram tatili Bugün toplanan bakanlar kurulu toplantısı ile kaç gün resmi tatil olacağı sorusuna cevap verecek.

 

2017 Kurban bayramı Tatili 10 Gün mü olacak ?

 

Bildiğimiz gibi vatandaşların merakla beklediği ” Kurban bayramı tatili kaç gün olacak ? ” , “kurban bayramı tatili 10 gün mü olacak” sorularına Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Cumhurbaşkanımız, Başbakanımızın açıkladığı gibi;  Salı günü Bakanlar Kurulu toplanacak. Bakanlar Kurulu’nda bu konuya  karar verilecek. Benim düşüncemi soruyorsanız teklif gelirse kurban bayramının 10 gün olması konusunda müspet oy kullanacağım” demişti.

 

Tatil yapmak isteyen milyonlarca kişinin gözü kulağı bakanlar kurulunun sonucunda.

2 yıldır çok zayıf giden turizmin canlanması i.in bu tatilin kaç gün olacağı çok büyük önem taşıyor aynı zamanda kamu çalışanları için biraz daha fazla dinlenme fırsatı tanıyacak olan bu kararın olumlu olması yönünde beklentiler çok yüksek.

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.