Glenn Frey öldü, Hotel California şarkısı (Eagles grubu) miras kaldı

Eagles müzik gurubunun kurucularından solist gitarist Glenn Frey öldü. Hotel California şarkısı bugün dahi popüler olan Glenn Frey şarkıyı insanlığa miras bıraktı.

67 yaşında hayatını kaybeden Glenn Freyy, ABD’nin New York şehrinde öldüğü, haftalardır ilerlemiş seviyede kalın bağırsak iltihabı ve zatürre hastalıkları yaşadığı ve bunlara yenik düştüğü belirtildi.

ABD California eyaletinde 1972 tarihinde kurulan ve 1970’li yılların en başarılı müzik gruplarından biri olan Eagles (*) grubu; “Take It Easy”, “Already Gone” ve “Hotel California” şarkıları ile hit oldu ve dünyada 45 milyonu geçen satış elde etti.

“Hotel California” uzun zaman top listede kalan ve neredeyse herkesin bildiği popüler bir klasik şarkı olarak biz insanlığa miras kaldı. (Amerikada yayınlanan Rolling Strone dergisi tarafından yapılan değerlendirmeye göre Hotel California  “Tüm Zamanların En İyi 500 Şarkısı” listesinde 37 sırada bulunmaktadır.)

HOTEL CALIFONIA ŞARKISI (1977 SENESİNDE ALINAN KONSER KAYDI)

70’LERİN POPÜLER GURUBU
KURUCU ÜYELERİ: Glenn Frey, Bernie Leadon, Don Henley, Randy Meisner ve Don Felder.

EAGLES Grubu yeni üyeleri: Don Henley, Joe Walsh ve Timothy B. Schmit isimli müzisyenlerdir.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.