Kaybettiklerinizi Bulma Aplikasyonu

Kaybettiklerinizi Bulma Aplikasyonu

Her geçen gün üzerimizde taşımakta olduğumuz alet edevat ve ekipman olarak nitelendirebileceğimiz cüzdan, telefon, çanta gibi şeyler artmakta. Bunların artması ile birlikte aynı zamanda bu ekipmanları kayıp etme ihtimalimiz de artmakta.

Cep telefonlarında yaygın olarak kullanılan telefonumu bul gibi uygulamalar bu sorunu mobil telefon veya diğer mobil cihazlar için kolaylaştırmakta fakat bu cihazların şarjlarının bitme durumunda yine elinizi ayağınızı bağlayarak çaresiz bırakabilmekte.

Bu durum bazen çok kolay çözümlenebilecek iken büyük sorunlara neden olabiliyor. Mesela cep telefonunuzu kaybettiniz çok yakınınızda bir yerlerde fakat sesi kısık, bulamamaktasınız.  Telefonunuz çalıp duruyor ve aslında çok yakınınızda ama münasebetsiz bir yerde olması dolayısı ile ne görebiliyor ne de duyabiliyorsunuz. Hazin biçimde telefonunuzun şarjı bitiyor ve artık ona ulaşma ihtimaliniz mucizelere kalmış oluyor.

Yada cüzdanınızı düşürdünüz ve bunu fark edip geçtiğiniz yollarda cüzdanınızı arıyorsunuz. fakat öyle uygunsuz bir yere öyle uygunsuz bir biçimde düşmüş ki bulmanız mümkün değil. Eminiz çoğumuz bu tip durumlarla karşı karşıya kalmışızdır ve belkide burnumuzun dibinde duran kayıp ettiğimizi görmeden geçip gitmişizdir.

Hepimizin kabusu olan bu, “bir şeyleri bir yerlerde unutma yada çaldırma” durumunu en aza indirmeye çalışan teknoloji geliştiriciler. Bu duruma bir çözüm bulmuşa benziyor.

kaybettiklerinizi-bulma-aplikasyonu-aplikasyonlar

Kayıp bulma uygulaması ! (application)

Bu durumla karşılatığınız anda eğer önceden önlem aldıysanız kayıp ettiğiniz her ne ise ona ulaşabiliyorsunuz. Artık cep telefonlarına Google playstore yada Apple Appstore  dan indireceğiniz uygulama ile bulabiliyorsunuz.

Tabi bunu yapabilmeniz için telefonunuzdan takip edeceğiniz şeyin içerisine yerleştirmeniz gereken cihazı almanız gerekiyor. Bu cihazları alarak kayıp etme ihtimaliniz olan yada kaybetmekten korktuğunuz her ne ise ona sabitleyebilirsiniz. daha sonra kaybetmeniz yada bulamamanız durumunda cep telefonu aplikasyonunu ( mobile application ) ister akıllı telefonunuzdan ister, tabletinizden açarak uygulama içerisinde bulunan bir haritanın yol göstermesi ile birlikte rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu cihazların uyduya bağlanan versiyonlarının yanı sıra uyduya bağlanmadan sadece cep applikasyonunuz ile işlev görenleri çok cazip görünüyor. Uydudan mobil cihaz bağlantılı olan cihazlar, küçük kaybedilmesi istenmeyenler (cüzdan, mobil telefon vs ) için her ay ödenen mobil veri fiyatı ve cihazların fiyatlarının yüksekliği nedeni ile pek de cazip değil.

 

kaybettiklerinizi-bulma-aplikasyonu-bisiklet

Kayıp bulma uygulamasını nerelerde kullanabilirsiniz ?

Kayıp bulma uygulamasını verici cihazı nereye yerleştirirseniz yerleştirdiğiniz ekipman veya insanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Buna örnek vermek gerekirse; araba, bilgisayar, tablet,cep telefonu, mobil cihazların tümü, çanta ,araba veya ev anahtarı bisiklet, hatta bebeğinizin arabaya bile koyarak eğer gözden kaybettiğiniz bebeğiniz veya çocuğunuzun varsa üzerinde kendisine zarar veremeyeceği bir yerine takmış olacağınız için rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Tabi aldığınız cihazı eğer bir canlı üzerinde kullanacaksanız hem kişiye zarar veremeyecek bir yerinde saklamanız hem de bu cihazların yaydıkları sinyallerin zararlı olmadığına emin olmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu cihazların çoğu pil ile çalışmaktkadır tavsiyemiz eğer şarjlı ise şarj etmeyi unutmamanız eğer değilse pinin kontrol etmeniz ve kontrol edilebilen versiyonları seçmeniz olacaktır.

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

 • Sinan

  Hangi uygulama bu isim verebilir misiniz ?

 • Aydın Ö.

  Cihaz yakınındayken mi yerini gösteriyor yoksa araç yada kaybettiğimiz şey uzaktayken de yerini google maps gibi uygulamalardan bulabiliyor muyuz ?

  • Beyefendi

   Bir çeşit takip cihazı olan bu alet, nerede olursa olsun koordinatları size söylüyor. Yani takip ettiğiniz, kaybettiğiniz her neyse onun yerini kolayca bulmak için tasarlanmış. İsteyen eşini, isteyen arabasını, isteyen herhangi bir eşyasının nerede olduğunu bulmak için kullanabiliyor.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.