Luis Nani videoları

Fenerbahçe’li Luis Nani ile ilgili videoları takipçilerimiz için derledik. Videolardan da izleneceği üzere ne kadar teknik bir futbolcu olduğu tartışmadan vareste olan Nani (Lakabı NANİ olup, abisinin onu uyuturken söylediği ninni nedeniyle lakabı Nani olarak kalmış)

Asıl adı Luís Carlos Almeida da Cunha olan Nani (doğum tarihi 17 Kasım 1986, doğum yeri Portekiz-Amadora), kanat oyuncusu olup, Sağ ayağı kuvvetli güçlü olan futbolcu genellikle sol kanatta görev yapmaktadır.

İşte size Nani videoları (Manchester United 2015) :

2013 yılında Nani…

Ve Nani şov… (2008 – Müzik: Alondra – La vida es futbol)

Ve 2007 videosu (Goller, Asistler ve yetenekler):

Nani gollerden sonra takla atmaya bayılıyor. Fenerbahçe taraftarları ve spor severlere hayırlı olsun…

nani istatsitikleri
nani istatsitikleri

Kendi ağzından Hayat hikayesi:

Çocukluğum çok zorlu geçti. Çok fazla kardeşim vardı ve bir evde yaşadık. Baba tarafından 7, anne tarafından 8 kardeşim var. Toplamda 15. Bize sadece bakacak kişi annemdi. Çok iyi şartlarımız olduğunu söyleyemem. Her çocuğun istediği güzel imkanlar yoktu. Yemek için sıkıntılarımız vardı, ne yemek yiyeceğimizi düşünürdük. Güzel topumuz, güzel bisikletimiz olsun isterdik. Ben ve kardeşlerim başımızın çaresine bakmak zorundaydık. En büyük kardeşim bana futbol oynatmayı öğretti. Real Massama takımında futbol oynamaya başladım. Bana yemek ve yol verdiler. Bana hep yardım ettiler. Futbolu çok seviyordum ve asla yorulmuyordum. Bazen hiç yemek yemeden, sabahtan akşama kadar futbol oynadım.

Kimliğim yabancı kimliğiydi. Portekiz kimliğim çıkmadığı için beni, Benfica, Sporting Lizbon alamıyordum. 16 yaşında Sporting ile antrenmana çıktım.

Benim pozisyonumda oynayan bir oyuncu, çok fazla asist yapmalı ve takımına gol atarak da katkı sağlamalı. Kariyerim boyunca çok fazla asist yaptım. Sıkışan anlarda benim pozisyonumda oynayan isim oyunun kilidini açmalı, rakibin dengesini bozmalı.

Ailesi ve arkadaşlarıyla olmayı seven bir insanım. Çok büyük bir ailem var ve zamanımın çoğunu onlarla geçirmeyi seviyorum. Portekiz’de ailemle toplanıp sıkça mangal yaparız. Böyle keyifli aktiviteler yaparız. Oğlumla futbol oynarız. O da futbola aşık ve onun bu aşkını görmek beni mutlu ediyor. Her şey yolunda giderse daha da gülerim. Çok şakacı ve neşeli bir insan olduğumu düşünüyorum.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.