Atalay Filizin ilk ifadesi

Atalay Filiz’in ilk ifadesi :

İstanbul ve Ankara’da 3 kişiyi öldürmekten sorumlu tutulan Atalay Filiz adlı zanlının İzmir’de en son görüldüğü 31 Mayıs tarihinden beri İzmir’de olduğu, sahilde ve ormanda arazi şartlarında yaşadığı belirlendi.

Atalay Filiz, ifadesini kendisine bir avukat tayin edildiğinde vereceğini söyledi. Atalay Filiz’in kendisine yöneltilen “Bu üç kişiden başka kimseyi öldürdün mü?” sorusuna “Hayır başkasını öldürmedim” cevabı verdiği, kaybolan başka kişilerle bir ilgisinin olmadığını belirtti. Atalay Filiz, üzerinden çıkan paraları daha önce günde 16-17 saat süreyle, birden çok iş yerinde çalışarak kendisi tarafından kazanıldığını beyan etti.

Atalay Filiz, polisteki ilk ifadesinde, kaçarken bitki ve hatta kurbağa yiyerek hayatta kaldığını ifade etti. Sanık ile ilk görüşen İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya,

“Kendisi çok rahat görünüyordu. Zeki birine benziyor ve üzerindeki paraları, uzun seneler kaçacağını düşündüğü için idareli kullanma yolunu seçmiş. Bu sebeple de dağlarda ve arazilerde hayatını devam ettirmiş. Ona Yunan adalarına kaçmayı düşünüp düşünmediğini sordum; Çeşme’ye hiç gitmedim. Yunan adasına da geçmeyi düşünmedim. Çünkü oraya kaçsaydım zaten Yunan polisi nasılsa beni yakalayıp, Türkiye’ye geri iade edecekti’ dedi. Ben, Atalay Filiz’de işlediği cinayetler sebebiyle herhangi bir pişmanlık ve nedamet durumu görmedim. Oldukça rahat görünüyordu. Zaten cinayetlerle ilgili sorulara da cevap vermedi. Avukatıyla birlikte yanıtlayacağını  söyledi.”

dedi.

Not: Eğer davanın görüldüğü mahkemede Atalay Filiz’i hiçbir avukat savunmak istemezse, zorunlu olarak o ilin baro başkanı avukatlığını üstlenecek. Bu nedenle şimdiden mecburen ve yasalarımız gereğince bu görevi üstlenecek baro başkanı avukat hakkında linç kampanyası yürütmemeniz gerektiğini hatırlatırız.

Atalay Filiz nerede yargılanacak, davası hangi mahkemede görülecek?

Genel kural olarak TCK gereğince suçlar işlendikleri yer mahkemesi tarafından yargılanır. Ayrıntılı bilgileri hukuk sitesi forumları adresine sorunuz…

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • Filiz Adalet

    Mahkemede sürekli ifade değiştirir bu. Aklı sıra emniyet teşkilatı ile yıllarca oynadığı gibi hakimle de oyun oynamaya kalkarsa onun için daha kötü ne olabilir ki? Ya yutarsa mantığı. Baronun atadığı zorunlu avukata da kolaylıklar dilerim. Bu isimle şöhret olmak istemeyecektir. En azından bilelim ki bu avukat gönüllü olarak bakmayacaktır davaya.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.