Eğlenilecek, Evlenilecek Kadın Tercihi

Evlenilecek Kadın , Eylenilecek Kadın Yanılgısı, bayefendi.com sitesi olarak ele alacağımız günün konusu.

Bu yazımız genelde sitemiz okuyucusu olan beyefendi erkekleri değil genelde çevremizde bulunan, kendisi ile barışmamış olan erkenlik sonrası erkek tiplerinin aralarında konuştukları boş konuşmalardan feyz alarak yazılmıştır.

EVLENİLECEK KADIN, EYLENİLECEK KADIN KONUSU HANGİ DÜŞÜNCEDEN DOĞAR ?

Bu düşünce tarzı genelde ergenlik döneminden çıkma gayretinde olan erkeklerin takıntısı halinde başlayıp olgunluğa geçişte düşünce kargaşasından yerine oturmayan bir düşünce sistemsizliği ürünüdür.

Diyalog genelde şöyle gelişir !

Diyalogda isimlerin geçmesinden rahatsızlık duyulacağı düşüncesi ile erkek adına (X), kadın ismi yerine ( Y ) kullanılmıştır.

-Abi, ben çok sıkıldım.

+ Hayırdır X

-Artık kurulu bir düzenim olmasını istiyorum

+ Haklısın abi Y ile evlensene çok yakışıyorsunuz bence çok iyi bir kız…

– Saçamala oğlum evlenilecek kız var eylenilecek kız var.

 

Yukarıda verilen örneği artırarak anlatamaya gerek duymuyoruz. Bu tiplemeler genelde aslında kadınların ruhundan anlamayıp kendi içerisinde bulundukları önce karşılarında ki kadını, ardından farkına varmadan kendilerini kandırma yolunda yürüyen erkek tipidir nasıl mı?

Aşağıda aslında bu durumun nasıl geliştiği konusunda sizleri biraz aydınlatalım.

 

EVLENİLECEK KADIN KİMDİR  ?

Evlenilecek kadın, bu zihniyetteki erkeklerin genelde el değmemiş, çocuğuna iyi anne olacak, iyi aile kızı, dünyadan haberi olmayan,geceleri dışarı çıkmayan,alkol nedir bilmeyen ve başka bir erkekle herhangi bir tensel münasebette bulunmamış kadın tipini işaret eder.

 

EĞLENİLECEK KADIN KİMDİR ?

Eğlenilecek kadın, bu zihniyetteki erkeklerin genelde el değmiş, ailesi hakkında bir şey bilmediğimiz, dünyadan haberdar, geceleri evine gitmeyen, alkolün içen hatta tam tabiri ile dibine vuran ve başka erkeklerle tensel münasebette bulunan kadını işaret eder.

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz erkek tiplemelerinin kadınlara bakış açısıdır.

Bu erkekler tiplemeleri neden yanılmakta ?

1- Bu tip erkekler, arkadaşları ile konuşurken belli bir yaşa gelene kadar en az 10 lu rakamlarda kadınla birlikte oldukları iddiasında bulunmaktadır. Bu adetleri bu erkeklerin çoğunlukta olduğunu bildiğimiz bir dünyada mesele türkiye nüfusunda oranlama olarak göz önünde bulundurursak;

Yaklaşık 75 milyonluk Türkiye nüfusundaki erkeklerin  oranının %40, kadınların nüfus oranlarının %60 olduğu bir durumda ve yetişkin nüfusun 40 milyon olarak düşünelim.

Bu erkek nüfusunun yaklaşık 16 milyon, kadın nüfusunun yaklaşık 24 milyon olduğunu gösterir.

Bu erkek tiplerin Türkiyemizde % 80 i temsil ettiğini düşünürsek yaklaşık adetleri= 12.8 milyon yapmaktadır.

Ve her birinin söylemlerinin doğruluğu doğrultusunda 10 kadınla birlikte olduğunu düşünürsek yaklaşık 128 milyon kadınla tensel temasa geçmiştir. Haydi iyi bir zihniyetle yarısının diğer erkeklere ne kadar delikanlı olduğunu ispatlamak için uydurduğunu düşünürsek ve 2 adet kadının da yabancı olduğunu ele alırsak yaklaşık 3 kadınla birlikte oluyor demektir. Bu rakamsa yaklaşık 38 Milyon etmektedir.

Anlayabileceğiniz gibi,

Türkiyede 24 milyon erişkin kadın varsa 38 milyon kadınla birlikte olunuyor olması mümkün değildir.

 

2- Matemetaiksel bu yanılgının yanı sıra hemen sizlerle mantıksal yanılgıdan biraz bahsedelim.

Aynen erkekler gibi kadınlar da belirli yaşlarda deneyimleme dönemleri geçirmektedir. Bu dönemler her iki cinsiyet mensubu insan içinde aynı şekilde ilerler.

Ama 2 farklı cinsiyet mensubu, insanın da artık deneyimleyerek eriştikleri tensel münasebet dönemi doyuma ulaşmaktadır.

Bu dönem sonrasında 2 kişide evlilik yönüne ilerlemek arzusuna girer.

Tek fark şudur ;

Bu döneme gelene kadar Erkek olanları abartarak anlatır. Kadın ise olanları dahil konuşmaz.

Bu adamlar kendini kandırmaktan öteye geçemez ayrıca, bir kadının bir bu tip adamlarla bir şeyleri yaşadıktan sonra aynı tip bir adamla evleniyor olma ihtimalini az önceki orandan dolayı göz önünde bulundurmalıdır.

KISACA EVLENİLECEK KADIN, EĞLENİLECEK KADIN DİYE BİR ŞEY YOKTUR. SADECE KADIN VARDIR. BİZ ERKEKLERE DÜŞEN YAŞADIĞINI BİLMEK VE KADINLARA SAYGILI OLMAKTIR.

BU APTALCA ZİHNİYETE SAHİP ADAMLARDAN OLMADIĞIMIZIN FARKINDAYIZ, BİZ HAYATIN BİR DENEYİM ALANI OLDUĞUNU BİLEREK KADINA OLMASI GEREKEN DEĞERİ VERMEYE VE HAYATIMIZI KADINLARI DOĞRU DÜRÜST SEVEBİLEN VE SAYGI DUYAN ERKEKLER OLARAK DEVAM ETTİREBİLECEĞİMİZİN FARKINDAYIZ.

www.bayefendi.com dan sevgilerle…

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • dominant

    Biz kadınlar evlenilecek erkek, eğlenilecek erkek diye ayrım yapıyor muyuz? Psikopatça şeyler yazıp kadınları neden sınıflara ayırıyorsunuz. Bir kadınla hem eğlenip, hem evlenebilir, evlendiğiniz kadın ile de eğlenebilirsiniz. Manyakça şeyler yazmayın erkekler. Kırıştırdığınız kadın da birileriyle evleniyor sonunda. Akılsız mahluklar güruhusunuz işte.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.