Kadınların Duygusal Erkeğe Bakışı.

KADINLAR DUYGUSAL ERKEKLER HAKKINDA NE DÜŞÜNÜR ?

 

Kadınlar duygusal erkeklerden hoşlanır mı ?

Evet kadınlar duygusal erkeklerden hoşlanır. Fakat duygusallığın derecesi çok önemlidir.

 

Günümüzde gelişen sosyal hayat ile birlikte erkekler ile kadınların arasındaki psikolojik uzaklıklar azalmakta ve özellikle metropollerde ( büyük şehirlerde) erkek ile kadın daha kolay iletişime geçerek aralarındaki psikolojik korkuları kırmakta.

Böylece erkeklerin masküler yapılarından ziyade kadınların gözünde iç dünyalarında yer alan hassaslıkları da öne çıkarak daha dikkat çekici biçimde açığa çıkmakta.

 

Bu durum arkadaşlık ilişkilerini pekiştirdiği gibi aynı zamanda ilişkilerin içerisinde de samimiyet oluşturmakta.

Fakat erkeğin çok duygusal olmasının birkaç sakıncası mevcut.

Siz Erkeklere birkaç tavsiyemiz var;

1- Erkeksi Duygusallığınızı Gösterin

Her erkeğin içerisinde olduğu gibi sizinde içinizde baba güdüleri ile gelişen şefkat duyguları mevcut. Şefkat duygusu erkeğin korumacı ve sahiplenme duygusunu açığa çıkartmakta ve kadınların kendilerini  güvende hissetmelerini sağlamakta.

 

2- Dişi Duygusallığınızın tamamını göstermeyin.

Yukarıda belirttiğimiz gibi erkeksi duygusallık göstermeniz kadının dikkatini çekmekte kendini güvende hissettikçe sizlere dahada yakınlaşmakta.

Fakat dişi özellikleri öne çıkartarak bulunacağınız davranışlar ile erkeksi davranışları birbirine karıştırmamaya özen göstermeniz gerekli.

Dişi duygusallığına örnek vermek gerekirse; fazla gözyaşı dökmek, doz aşımı kıskançlık, kelimelerin içerisinde hissettirmeden iğnelemeler yer almakta.

Bu davranışları çok fazla sergilediğinizde karşınızdaki kadın ile onun bildiği bir alanda sizin ise bu yaşınıza kadar sakladığınız fakat kullanmak konusunda tecrübeli olmadığınız bir davranış biçimidir.

Bu durum karşısında duran siz erkek ile kadınsı bir savaş içerisine sokacak hem de size sığınmak ve korumacılığınızdan beslenecek ruhunu sizden uzaklaştıracaktır.

 

DUYGUSAL DENGE NASIL SAĞLANIR ?

Yukarıda belirttiğimiz her iki duygusal davranış biçimini eğer dengeli olarak karşınızdakine yansıtmayı başarabilirseniz, hem çekici hem de renkli bir erkek olarak karşınızdaki bayanın ilgisini sürekli üzerinizde tutabilirsiniz.

Masküler ( yoğun erkeksi davranış ) duygusal olarak duruşunuzu koruyarak kendisini koruyacağınız ve her konuda destek olacağınız konusunda olumlu sinyaller verirsiniz.

Nadiren göstereceğiniz Kadınsı duygusal davranışlarınız ise hem erkeğinin kendisine sürpriz yapıyor olduğu hissini uyandıran kadına bir sonraki sürprizinizi merak ettirecek ve renkli kişiliğinize dair küçük meraklar uyandıracaktır.

 

 

Korumacı tavrınızı sergilerken sürekli baskı altına almayın. Boğucu olacaktır.

Arada sırada birlikte olduğunuz kadına mutfak işlerinde  yardımcı olmak gibi minik güzellikler yapabilirsiniz.

 

Bu dengeyi kurabilecek yetenek ve özellikler her Erkekte farklılık göstermekle beraber Her erkeğin içinde olabildiğince mevcuttur.

 

Bu duyguya güvenin fakat dengeli olmayı unutmayın .

Unutmamanız gerekir ki siz karşınızdaki kadının sadece dostu veya  babası değil aslında Erkeğisiniz.

 

 

 

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.