Erkekte aldatma belirtileri

Erkekte aldatma belirtileri :

Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır sorusu kadınların en çok merak ettiği ve en çok korktuğu aldatılma olgusunu nasıl anlayacakları hakkında bir erkek sitesi olarak şunlara dikkat ediniz diyoruz. (Sayın hemcinslerimiz kızmasın ama erkekler de kadınlar da aldatılmak istemez aslında. Dolayısıyla hiç kimse aldatılmaktan hoşlanmaz, zevk almaz. Tam tersine aldatılan kişi için tam bir travmadır aldatma hastalığı…)

erkeklerdeki-aldatma-belirtileri
erkeklerdeki-aldatma-belirtileri

İster bekar olsun, ister evli olsun erkeklerde en belirgin aldatma belirtileri şunlardır; Erkekte kişilik (karakter) değişiklikleri, dış görünümünde (giyim tarzında, kişisel bakımında, parfümünde, losyonunda, saç stilinde) değişiklikler, konuşmaların bariz şekilde farklılaşmalar, olağan olmayacak şekilde başka ilgi alanlarına yönelmeler,  önceden hiç yapmadığı ve ilgisini çekmeyen konulara merak salması olarak özetlenebilir. Çünkü aldatan erkek tüm bu hareketleri ve değişimleri  yaşamına yeni giren kadına hoş görünmek için yapmaktadır. Örneğin hiç tenis oynamayan, hatta tenis maçı bile seyretmeyen bir erkeği tenis oynarken görürseniz bu durum şüpheyi mucip bir durumdur. Belki de yeni sevgilisi tenis oynuyordur, ya da tenisten zevk alıyordur, ne dersiniz?

Erkeklerdeki aldatma belirtileri aslında aldatma nedenine bağlı olarak da çeşitlilik gösterebilir.

  • Eğer erkek, sadece cinsel birleşme odaklı bir  ilişki yaşıyor ve duygusal yönden yeni partneri kadına bağlanmadığı aldatmalarda (sadece bedensel arkadaşlık, BF yani body friend -vücut arkadaşı- da diyorlar)  eşine karşı suçluluk hissedeceğinden onun üzerine çok düşmeye başlar. Bu da aldatma konusunda şüphe duyulması için bir ipucu olabilir.
  • Eğer erkek ile yeni kadın arasında duygusal bir ilişki varsa bu durumda, karısı veya sevgilisini yaşamından çıkarmaya yönelik hareketlere başlar. Çünkü artık eski ilişkisini geri plana atmış ve artık ortak bir gelecek görmemektedir. Bu durumda taktiksel veya istem dışı olarak eski eşini-sevgilisini dışlamaya, ilişkiyi soğutmaya yönelik tartışma ve kavgalardan hiç çekinmez. Belki açıkça söyleyemez, itiraf edemez ama gerçek aşkı bulduğunu düşünerek, yeni denizlere yelken açma çabasıdır bu. Şayet erkeğiniz size soğuk davranıyorsa, önemsiz konularda bile tartışmalar yaratıyorsa, eskiden olduğu gibi sıcak değilse bu da şüpheli bir davranış ve aldatma sinyali olabilir.

Bunların dışında genel olarak erkeklerin aldatma belirtileri nelerdir? Bir kadın erkeğin kendisini başka kadınla aldattığını nasıl anlayabilir?

Görgüye dayalı bir belirti yoksa (yani gözünüzle görmediyseniz veya çok samimi biri gözüyle görmediyse)  işte olası aldatma göstergeleri ;

  • Elinden telefonu hiç bırakmıyorsa,
  • Telefonunu gizliyor veya bilinen şifresini değiştirip, size söylemiyorsa,
  • Bilgisayar başında olağandan çok vakit geçiriyorsa,
  • Birden bire eve düzenli gelen bir erkek, işten artık geç gelmeye başladıysa,
  • İç çamaşırlarını gizliyor veya siz yıkarken aniden kendisi yıkamaya başladıysa,
  • Saçına başına özen göstermezken, giysilerine dikkat etmezken birden bire bunlar kıymete binmişse,
  • Sabit bir tarzı varken, işine ve yaşına uymayan kıyafetlere yöneldiyse

gibi ani değişiklikler erkeğin aldattığına karine teşkil eder. (Karine aksi ispat edilinceye kadar kabul edilen gerçek demektir.)

Fakat yukarıda belirttiğimiz gibi bu hareket ve davranış değişiklikleri, yaşam tarzındaki yenilikler erkeklerin başka kadınlarla aldattığı yönünde kesin deliller değildir. Bunlar sadece kadında şüphe uyandırabilecek belirtilerdir. Araştırmadan, bunlar varsa aldatma vardır demek, ilişkiyi – evliliği yıpratır, yıkar. Basit bir yaşam tarzı değişikliği nedeniyle ayrılmak, boşanmak zaten erkeği özgür bırakacaktır. Yoksa da kendine yeni bir aşk bulmaya zorlamamalısınız erkekleri… Bir diğer ifadeyle ceketinde tek bir sarı saç teli buldunuz diye mutluluğunuzu yıkmayın. Biliyorsunuz ki o saç teli her yerde uçar, toplu taşıtlarda farkında olmadan yapışıverir… Ve en önemlisi erkekler, kadınları yine kadınlar ile aldatır…

Tabi sadece evli erkekler değil evli kadınlar da aldatabilir

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.