Kadınların Erkek Kariyerine Bakışı

Kadının Erkeğin kariyerine bakışı

Hemen hemen hepimiz farklı işler konusunda farklı kariyerler elde ediyor ve elde ettiğimiz kariyerler hayatımızın yaşam standartlarını şeklini belirliyor.

Peki ya ilişki içerisinde olduğumuz hayatımızı kurduğumuz veyahutta Partner olarak seçtiğimiz sevgililerimiz olan kadınlar üzerinde kariyerinizin etkisi ne kadar büyük.

Bugün erkek sitesi beyefendi olarak erkek kariyerinin kadın üzerindeki etkilerine ele alıyoruz.

 

Kadınlar güçlü erkekleri sever !

 

Kadınlar güçlü erkekleri sever bu bir gerçektir. Fakat bahsettiğimiz güç Fiziksel anlamda güç veyahutta ebadı ifade etmemektedir. Fiziksel anlamda söz konusu olan üç kadınların sadece beyinlerinin ilkel taraflarındaki güdüsel duygularına hitap etmektedir.

Yani fizyolojik olarak güçlü olan erkek kadının doğurganlığı öncesinde evlilik veya sevgililik yaşamı süresince kendisini koruyup kollayacak olan Savaşçı ve destekçi olan erkek modelini oluşturuyor.

 

Güçlü erkek modelini bir kaç farklı anlamda değerlendirebiliriz.

 

  • Bunların en başında yeterlilik duruşudur

Yeterlilik duruşu erkeğin fizyolojik yapısında gözlemleme bilmektedir Yani ben her konuda yeterli biriyim  kendime güveniyorum Hayat ilişkilerle ve çıkışlarla doludur Fakat ben her şeyin üstesinden gelebilmek için elimden gelenin en iyisini yaparım Ve elimden gelenin en iyisi de güçlü bir sonuçtur izlenimini verir.

 

  • Finansal güç

Birçoğumuzun Finansal gücü birbirinden çok farklıdır aynı zamanda finansal güç yaşadığımız yer ve sahip olduğumuz sosyal yaşantıya göre değişiklik göstermektedir. Büyük şehirde yaşayan bir kişinin elde ettiği 3 ile 5 bin lira arasındaki gelir o bölge için o kişiyi oorta seviyede varlıklı kişi olarak nitelendirir. Kırsal bölgelerde yaşayan kişilerin aynı gelire sahip olması durumunda ise bu kişiler orta seviyenin üstünde varlıklı kişiler olarak nitelendirilir.

Dolayısıyla finansal güç bulunduğumuz yer ve yaşadığımız yaşantıya göre farklı algılanmaktadır.

Aynı sosyal alan içerisinde yer aldığınız kadınlar tarafından erkeğin kendine yeterliliği durumu çok fazla geçerlilik ihtiva etmektedir. Çünkü kadınlar erkeklerden çok daha fazla ihtiyacı sahiptirler ve bu ihtiyaçları için erkeklerden çok daha ayrıntılı giderler öderler hayatlarını alacakları erkeğin sadece kendine yetiyor olması ileride evlenilecek adam namzet olan erkeğe bakışlarını da onlara yetmeyecek erkek seviyesinde tutmaktadır.

Bu durum doğal olarak erkeğin finansal gücünün sadece yaşamsal ihtiyaçlarını giderecek seviyenin üstünde olması kadınlar açısından bir adım Diğer erkeklere göre üste çıkartmaktadır.

 

  • Kariyerin gücü

Bir erkeğin sosyo-kültürel statüsü veya sosyoekonomik statüsü Her ne olursa olsun kariyerli bir işte üst düzeylerde ise bu duruma erkeğin kariyeri ismi verilir ve kadınlar kariyerle erkeklere Diğer erkeklerden daha fazla ilgi duyarlar.

Bu durumun Aslında direkt olarak finansal güçle bir ilgisi yoktur tamamıyla kariyerle erkeğin diğer insanlardan daha fazla Saygı görüyor olması aynı zamanda Dolaylı yoldan o erkekle birlikte olacak olan ve hatta halihazırda birlikte olan kadına da saygı duyulması durumunu getirir. Ve kadınlar beğenilen sevilen saygı duyulan bir erkekle birlikte olduklarında kendilerini daha mutlu hissederler.

 

  • Sevgi duruşu

Yukarıda belirttiğimiz bütün özelliklerden sonra güçlü Sevgi duruşuna sahip olan erkeklerin kadınlar üzerinde diğerlerinden bir adım daha fazla ilgi çekici olduğunu belirtmek istiyoruz.

Öncelikle güçlü Sevgi duruşu terimini biraz açmak istiyoruz. Güçlü Sevgi duruşun erkeğin sürekli olarak kadının isteklerini yapması sürekli olarak kadına hediyeler alması ve kadının ağzının içine bakması yani dediği her şeyi yapması anlamına gelmemektedir.

” güçlü Sevgi duruşu sevgisi güçlü olan bir erkek  tavrını ifade eder”

Güçlü Sevgi duruşu olan erkek ayatında birlikte olan kadınla İlla aynı fikirde olmak zorunda değildir fakat birlikte olduğu kadınla geçirdiği süreç içerisinde hem birliktelikleri için kariyer yapabileceğini hem kadını ile birlikte güzel şeyler yaşayabilmek için gerekli olan finansal güce ulaşabilmek için elimden gelen her şeyi yapabileceğini gösteren erkek duruşudur. Dolayısıyla hayata bakışı hareketleri sevgisi çok güçlü olan  ve birlikte yaşamayı tasavvur ettiği kişiyle  daha mutlu olabilmek için her şeyi yapabilecek olan  erkek  tavrıdır.

Unutulmaması gereken en önemli şey kariyer bir gün sekteye uğrayabilir Sahip olduğunuz gelirler bir gün bitebilir  fiziksel gücünüz Eninde sonunda azalacaktır ve sadece bunları referans alarak sizinle birlikte olan kadında Eninde sonunda Siz bu duruma düştüğünüzde sizden uzak duracaktır.

Güçlü Sevgi duruşuna sahip olan bir erkek olduğunuzda ise yarattığınız alandan etkilenmeyecek kadın neredeyse yok denecek kadar azdır.

İyi günler dileriz.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.