Elegant Olmak Ne Demek ?

Elegant Olmak Ne Demek ?

Elegant kelimesi Ingilizce kökenli “elegance” olup zarif anlamına gelmektedir. Zerafet olarak kastedilen şey sadece giyim olarak kastedilmemektedir.

 

Günümüzde yaş almış olan nazik kadınların ve yabancı dil kullanımı yaygın olan insanların kullandığı bu kelime hem sosyete hemde zengin insanların dünyasında sıklıkla kullanılmaktadır.

Aslında fiziki giyimin zerafeti olarak nitelendirilen bu kelime çoğunlukla erkekler için kullanımı günümüzde yaygınlaşmakta.

Peki elegant olmak sadece güzel giyinen insanlar için mi geçerlidir ?

 

ELEGANT OLMAK NEDİR ?

Elegant olmak aslında giyiminin çok özel olması anlamına gelmemektedir. Elegant olmak esasında fiziki donanım her ne kadar sahip olunan maddi güç ve modayı yakından takip edilerek kendi tarzını oluşturuyor ise de bir kişinin elegant olması için aslında yeterli değildir.

Elegant insanlar Kıyafetlerinin yanı sıra, etraflarındaki insanlar tarafından saygı ve sergiledikleri yaşam ve davranış biçimleri ile saygı görürler.

ELEGANT İNSANLAR NASIL DAVRANIR ?

Öncelikle elegant insanlar çevrelerine saygılı ve sosyal statüsü ne olursa olsun aynı bilgili kişiliklerini hareket tarzlarında gösterirler.

Etraflarında ki kişilerin onlara nasıl baktıklarından ziyade kendi davranış biçimlerinde duygu ve düşüncelerini taşımaları dolayısı ile herhangi bir tezat davranış içerisinde bulunmazlar.

Evet giyimleri diğer insanlardan farklıdır fakat nerede ne giydikleri ve davranış biçimleri temel olarak aslında değişiklik göstermez ve tutarlıdır.

ELEGANT ERKEKLER NASIL DAVRANIR ?

Elegant erkekler tam anlamı ile centilmen olarak nitelendirilebilir. Ama aslında elegant olmak sadece kapı tutan sandalye çeken, güzel komplimanlar yapan adamları ifade etmez.

Gerçekleri olabildiğince iyi ve net bir dille ifade eder, Fazla cümle kurmaktan ve gereksiz konuşmalardan kaçınır. İnsanların özel durum veya düşüncelerine saygılıdır, dedikodu yapmaz.

Bireysel diyaloglarında münakaşadan ve fikir empoze etmemeye dikkat eder.

Kadın yada erkek fark etmez iki kişiyi de sadce insan gözü ile görür ve değer yargısı ayırım içermeden denktir.

Kişinin sınırlarına saygı gösterdiği için net bir duruşu olmasına rağmen karşısındaki kişinin sınırları uzunluğunda hareket eder ve başkalarının da bu sınırları ihlal etmesi durumunda mümkün olduğunca sakin biçimde durumu farklı yöne çevirebilme becerisine sahiptir.

Vücut dili ile söylemlerinin uyumu çok belirgin biçimde görülmektedir. Zaten giyim tarzları herhangi bir moda takip etmeksizin uyumlu olan bu insanların beden dilleri ve söylemleri bulundukları tüm ortamlarda göze çarpmalarına neden olmaktadır.

Kısaca Elegant olmak ne demektir ? Sorusunun cevabını tutarlı davranış , net bir dil birbirine çelişmeyen bir biçimde yaşam tarzı ile gösterir.

Kimse için hareket etmeyen Elegant erkek ve kadınlar beğenilme ve daha iyi görünme kaygısına sahip değildir. Kendilerine duydukları saygı ve dünya bakışlarında var olan güvenin rahatlığı içerisinde yaşarlar.

Elegant olmak ne demektir ?  sorusunun cevabı ; zengin ve varlıklı olmak ve bu varlığı sonradan görmelik ile karıştırmak değildir.  

 

 

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.