Erkeklerin hukuksal sorunları

Erkeklerin Hukuksal Sorunları

Türkiye’nin en iyi hukuk sitesi olan www.hukuki.net sitesinin izni ile yaptığımız araştırmalara göre erkeklerin en çok yaşadığı hukuki problemleri arasından en çok sorulan sorulan sorular, cevaplar ve kaynak bağlantılarını sizler için paylaşıyoruz…

Erkek eşinin malından miras alabilir mi? – Hukuki Net

Miras Hukuku – Erkek eşinin babasından kalan maldan miras alıyor mu, alıyorsa kaçta kaçı oluyor?

Erkek eşinin soyadını alabilir mi? – Hukuki Net

Kişiler Hukuku – Cevap: erkek eşinin soyadını alamaz, ancak mahkemeye başvurup soyadını değiştirebilir eşinin soyadı olarak.

Erkek Yoksulluk Nafakası Alabilir mi – Hukuki Net

Aile Hukuku  – Taraflar evlilik süresi içinde çalışmaktadırlar bayan tarafı çalıştığı işyerinde gönül ilişkisi içine girmiş boşanırlarsa erkeğe nafaka bağlanır mı?

Mirasta kız-erkek mal paylaşımı – Hukuki Net

Miras Hukuku – Yasalarımızda erkek evlat kadar kız evladında eşit hakkı vardır. Fakat…

Erkeklerin evlenme durumunda tazminat alabilir mi ?

Bireysel İş Hukuku – Soru : Kardeşim şuan nişanlı ve evlenip Almanya’ya gidecek 5 yıldır bir firmada çalışıyor acaba evlendiği zaman tazminat alabilir mi ? erkek kendisi.

Miras’ta kadın erkek payı – Hukuki Net

Miras Hukuku – Soru: Karadeniz Bölgesinde sık yaşanan bir duruma değinmek ve bu konudaki hukuki haklarımız nelerdir öğrenmek istiyorum…

“Erkek değilsin” sözü boşanma gerekçesi – Hukuki Net

 Aile Hukuku – Yargıtay kararı: Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, Yargıtay 2. Hukuk Dairesi’nin verdiği kararı bozarak, “erkek değilsin” sözünün boşanma gerekçesi olarak kabul etti.

Erkek nafaka alabilir mi? – Hukuki Net

Aile Hukuku – Kadın Devlet dairesinde memur, Erkek boşanma davası açıldıktan sonra işsiz kaldı. Ortada müşterek bir çocuk var. Mahkeme erkeğe nafaka verir mi?
Not: Bu hukuksal soru ve cevaplar hukuki.net sitesinin onayı ile yayınlanmakta olup, soru ve sorunlarınızı lütfen sitemize değil, www.hukuki.net sitesine yöneltiniz.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.