Hukuksal Danışma

Hukuksal Konularda Nereye Başvurmalıyım ?

Hukuksal konular ile ilgili bir çok farklı durum ile karşılaşmaktayız. Hayatın bir çok yönünde gerek özel yaşamımızda gerek iş yaşamımızda gerekse ihtiyaç duyduğumuz için satın aldığımız eşya gıda gibi tüketim malzemeleri ile ilgili başımıza gelebilecek birçok olumsuz durumla karşı karşıyayız.

Bu tip durumlarda karşımızda danışabilmek için bize klavuz olan birine ihtiyaç duyabiliyoruz.

Bu durumlar ile ilgili değişen kanunlar ve hayatımıza yeni giren araçlar ile birlikte yeni doğa kanunlar söz konusu.

Bunlara örnek vermek gerekirse, özellikle son zamanlarda etrafımızda yıkılan binalar, yerine inşa edilen yeni yapılar mevcut.

Bunun sebebi “Kentsel dönüşüm” gibi hayatımıza yeni giren oluşumlar söz konusu. Ve bunun gibi konularda bir çok yeni kanun karşımıza çıkmakta. Bizlerin de bu gibi yeni kanunlaşan ve değişen konular ile ilgili hukuki danışmanlıklara ihtiyacımız günden güne artmakta.

 

Tabi bu tip yeni doğan hukuki durumlar haricinde bir de ani olarak başımıza gelebilecek özel durumlar halinde yine hukuki desteğe ihtiyaç duymaktayız.

 

Bu tip durumlarda hukuk fakültelerinde bizlerin haklarını korumak amacı ile eğitim görmüş ve yeni kanunların hepsine güncel olarak hakim olarak bizleri doğru biçimde savunmaya gayret eden Avukatlara ihtiyacımız var.

 

Hukuki danışmanlık kulaktan dolma olmamalı !

Unutmamamız gereken en önemli noktalardan biri hukuki ihtiyaçların yakın zamanda ülkemizde yaygın olarak uygulanan kulaktan kulağa doktorluk gibi yaygınlaştığını gözlemleyebilirsiniz.

 

Fakat aynen doktorluk mesleği gibi avukatlık da insan hayatına mal olabilecek riskler içermekte.

 

Dolayısı ile hukuksal sorunlarınız ve ihtiyaçlarınız ile ilgili muhakkak bir Avukattan yardım almanız gerekliliği bir mecburiyettir.

 

HUKUKSAL KONULARI İLE İLGİLİ BİLGİLER SADECE AVUKATLARDAN MI ALINABİLİR ?

 

Hukuki tüm ihtiyaçlar avukatlar tarafından verilmeyebilir.

Bazı basit konularda 1 dilekçe ile çözümlenebilecek konularda günümüzde tüm dünyada artık bir kılavuz haline gelen internetin gücünden faydalanılabilmektedir.

 

Buna örnek olarak barolara ait olan internet siteleri ve www.hukuki.net gibi güvenilir kaynaklardan bilgi alınabilmektedir.

Bu bilgileri kullanırken basit konular olması çok önemlidir. Bazı konular sadece bireyin basit ihtiyaçlarınızdan kaynaklanırken bazı ihtiyaçlar kesinlikle konusunda uzman olan bir Avukat yardımı gerektirmektedir.

 

Her ne kadar www.hukuki.net gibi sitelerde gerekli tüm ön bilgiler verilmesine rağmen bu önemli sitelerde de belirtildiği gibi muhakkak bir hukuk bürosundan ve avukattan destek almalısınız.

 

Sakın unutmayın YANLIŞ TIBBİ BİLGİ VE YANLIŞ HUKUKİ BİLGİ HAYATINIZA MAL OLABİLİR…

 

 

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.