Özel hukuk sigortası

Özel hukuk sigortası

Başınıza her an gelebilecek hukuksal sorunlarda yardımcınız olabilecek yeni bir hizmet: Özel hukuk sigortası !

Örnek vermek gerekirse:  Oturduğunuz binada bir sorun yaşadınız, trafik kazası geçirdiniz, eşiniz size boşanma davası açtı ve avukatınız da yok. Ne yapacaksınız? Ya davanızı kendiniz yürüteceksiniz ya da bir avukat tutacaksınız. Bu durumda yüksek avukatlık ücreti veya hukuki danışma ücreti ödemek istemiyor musunuz? İşte kendinizi sigortalattığınız takdirde özel hukuk Sigortası size ücretsiz avukat sağlar, avukatın ücretini öder…

Hukuk Sigortasının şartları var mı ?

Tabi sigortanın da bazı şartları var. Öncelikle hukuki ihtilaf sigorta yapıldıktan sonra ortaya çıkmalı. Önceden olmuş veya olması kuvvetle olası davalar sigorta kapsamı dışında. Diğer bir şart ise dava açmakta hukuki yarar bulunması. Sigortanın kaybedileceğine emin olduğu dava için avukata gönderme zorunluluğu yok.

İşin güzel tarafı istediğiniz avukata başvurabiliyorsunuz. Sağlık sigortalarında olduğu gibi bir avukata gidiyorsunuz, sigorta kartınızı ibraz ediyorsunuz. Avukat, sigortaya başvurup, nasıl bir dava açacağını bildiriyor. Avukat tutma ve dava şartları oluştuysa, avukat ile sigorta mutabık kalırsa herhangi bir avukatlık ücreti ödemeden davanıza baktırıyorsunuz.

Hukuksal Koruma  Sigortası Pahalı mı ?

Bu özel avukat sigortası öyle sağlık sigortaları gibi pahalı da değil. Tahminen 350-500 TL arası olacak bu sigorta primi bir yıl boyunca sizin avukat ihtiyaçlarınızı gideriyor. Bu arada kendi başına dava açmanın davaların yavaş yürümesine, hak kayıplarına neden olduğu da düşünüldüğünde herkesin bir avukatı olması da sağlanmış oluyor.

Hukuksal koruma sigortası: Hukuki.Net  güvencesiyle…

Sigorta hakkında bilgiler, fiyatlar ve satın alma sayfası: https://sigorta.hukuki.net

 

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • vatandaş müşteri

    Bu hukuksal koruma sigortasına başvurdum. Harika bir sigorta. Afedersiniz ama senede 1500 tl özel sağlık sigortasına veriyorken bunun 1/3 oranındaki hukuk sigortası beni her türlü hukuki beladan koruyacak. Avukat da tanımam harika bir iş bu… Türkiyeye kim getirdiyse Allah razı olsun…

  • avukat arayan

    Ben bu sigorta sayesinde başıma gelen melun olaydan kurtuldum. 3 ay önce hukuksal koruma sigortası yaptırdım, geçen gün sigorta avukatlarının yerinde tavsiyeleri ile yıllarca sürecek dava sürecinden kurtuldum, bu kadar işe yarayacağını o sırada bilmiyordum, vakıfbank, güneş sigorta, hukuki net ve turkish express sigortaya teşekkürlerimi sunuyorum. Çok büyük bir hukuki sorundan sayelerinde kurtuldum, sağolsunlar, varolsunlar… (Not: Sigorta poliçem biraz geç geldi ama çok işe yaradı)

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.