Lg G5 Akıllı Telefon Reklamı Jason Statham

Lg G5 Akıllı Telefon Reklamı Jason Statham

Lg Yeni mobil telefonu ( cep bilgisayarı ) Reklamları dünyada ses getirmeye devam ediyor. Reklam filminde aksyon filmlerinin sert adamı Jason Stathamı oynatan Lg Firması, akıllı cep telefonu sektörüne farklı bir bakış açısı ile piyasaya soktuğu modüler cep telefonu G5 ile Android telefon piyasasına güçlü bir giriş yapacağa benziyor.

Lg nin bu telefon modeli ile beklenen sıçramayı gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği merak konusu. Akıllı telefon satışlarının ağırlıklı olarak Apple ürünü olan Iphone ve Samsung liderliğinde gidiyor olması ve bu sektörde rakiplerine açık ara fark atmış olması bu merakı artırırken bu telefon markalarının da modüler telefon üretip üretmeyeceği de merak edilen diğer konulardan biri.

Lg G5 Akıllı Telefon Reklamı Jason Statham ın sadce kendisinden oluşan dünyayı konu almakta. Metroda başlayan reklam, Metroda ,sokakta, lokantada, boğanın üstünde motosiklette, dans eden kadın, lokantada yemek yiyen yaşlı kadın boğa üzerindeki , motosiklet üzerinde adam, servis yapan garson , pusetteki bebek, kısa saçlı uzun saçlı ,kısaca her yerde herkes farklı farklı durumlarda Jason olarak görüntüleniyor.

Lg Lg G5 Official Video (Jason Statham )

https://youtu.be/tOpsnNf9Wj0  

 

Reklamın kamera arkası( behind scenes )  görüntüleri de en az reklamın kendisi kadar ilginç. Kamera arkasında Jason Statham ın  her farklı kişinin hareketini ayrı ayrı yaptığı ve bilgisayarlar aracılığı ile nasıl montajlanarak bir bütün halinde gösterildiği ele alınıyor. Aynı zamanda yapılan Statham’ın farklı yüz ifadeleri ile yapılan plastik maskeler ile çevredeki insanların yüzleri hareketli olarak Jason gibi görünmeleri sağlanıyor. Bluebox (Greenbox) ile çekilen aksiyon sahnelerinin yine bilgisayarlar aracılığı ile montajlanma aşamaları  da Kamera arkasında gösterilmekte.

 

LG G5 : TV Commercial – Behind the Scenes with Jason Statham ( Kamera arkası ) 

https://youtu.be/gJG8lEwu0yg

Daha önce Türkiyede çekilmiş olan ve Tolga Karel’in yer aldığı hopi reklamlarında da buna benzer bir çekim ve makyaj teknikleri kullanıldığını da hatırlıyoruz tabi o reklam biraz daha basit bir yapıya sahip olsa da yine de fikir olarak benzerlik gösteriyor.

 

Aynı Zamanda Reklamda Kullanılan Müzik De aynı şekilde ilgi çekici ve Konunun espirili anlatımına gayet uygun olan Şarkının orijinali, 2014 Yılından, Everybody Move – Busy signal

 

Bayefendi yazarları olarak telefonu merak içerisinde bekliyor ve özelliklerini öğrenmek için can attığımızı da belirtmek istiyoruz.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.