Ucuz Teknolojik Aletler

UCUZ TEKNOLOJİK ALETLER NELERDİR ?

Ucuz Teknolojik Aletleri nerede bulabileceğimiz konusu biz erkeklerin deli olduğu teknoloji ürünlerine az maliyetle ihtiyacımızı karşılayacağı konusunda sizleri aydınlatmayı hedeflemekte.

Bu yazıda amacımız sizi bilinmeyen merdiven altı teknolojik aletlere yönlendirmek değil, aksine ismi bilinen fakat başı çekmeyen veya alternatif alımlar yapabileceğiniz dev firmaların ürünleri hakkında biraz daha fazla araştırma yaparak teknolojik ihtiyaçlarınızı gidermeniz.

 

Geçtiğimiz aylarda ofis çalışanlarımızdan biri taşınabilir bilgisayarlarından (laptop ) şikayetçiydi ve bunun üzerine diğer bir iş arkadaşımızın tavsiyesi ile kendisine bizi hayrete düşüren maliyette bir laptop aldı.

Ardından başka bir arkadaşımız senelerdir saplantısı olan o malum marka cep telefonundan vaz geçti ve yine inanılmaz bir maliyete harika bir telefon ile karşımıza çıkıverdi.

Biz de bu konuyu kendi aramızda incelemesini yapıp sizlere mümkün olduğunca marka ismi vermeden ama işinize yarayacak bilgiler doğrultusunda paylaşımda bulunmak istedik.

 

İSTEDİĞİNİZ TEKNOLOJİ Mİ, YOKSA HAVALI GÖRÜNMEK Mİ ?

Öncelikle şu konuya açıklık getirmek gerekiyor eğer amacınız havalı görünmekse makalenin bu kısmından sonrasını okumanıza gerek yok. Hemen çıkın dışarıya ve o ismi bilinen 2-3 markanın en pahalı olanlarından gözünüze hoş görünen renginden bir adet alın.

 

HAVA İÇİN BİLE ALIYOR OLSANIZ ÜRÜNÜ TÜRKİYE’DEN ALMANIZI VE GARANTİLİ ALMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. BÖYLECE BÖLGE KISITLARINA TAKILMADAN ÜRÜNÜNÜZE ÖZEL SUNULAN UYGULAMALARI KULLANABİLİR, HER HANGİ BİR ARIZA DURUMUNDA KISA SÜREDE HİZMET ALABİLİR VE TEKNOLOJİNİZLE HAVA ATMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ.

TABİ YİNE DE FİYAT OLARAK İSTERSENİZ BİR INTERNET ÜZERİNDEN MUKAYESE EDİN AYNI ÜRÜNE DAHA FAZLA PARA VERMEK SİZİ OLDUĞUNUZDAN DAHA HAVALI GÖSTERMEZ.

İstediğiniz teknoloji ise ve bunu olabilecek en makul maliyetle çözümlemek istiyorsanız biraz araştırma yapmanız gerekecek. Tavsiyemiz bu araştırmaları yaparken fazla abartmadan, kafanız karıştırmadan ve mümkünse teknoloji ölmeden önce kararı verip almanız olacak. Karar verdiğinizde kullanılan teknolojilerin halen var olması gerekir öyle değil mi ? 🙂

Ucuza teknoloji nasıl seçilir ?

1- Öncelikle Türkiye’de servis ağı olan bir marka seçmekle başlamalısınız yani size sunulan teknoloji ne olursa olsun Türkiye’de servis ağı yaygın olmayan ve bilinmeyen bir marka olmamasını tavsiye ediyoruz. Böylece yaşama ihtimaliniz olan herhangi bir sorunda ürününüze parça bulabilir veya yaşadığınız sorunla ilgilenecek bir muhatap  ( ilgili kişi ) bulabilirsiniz.

2- Ürün seçerken ihtiyacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Neden fazlası olmasın durumu ne yazık ki günümüzde pek geçerli değil neden mi ?

Çünkü teknoloji üreten firmalar çok uzak değil 6 ay sonra öyle ek bir özellik getiriyor ki siz bak seneye bu özelliği kullanır o cep telefonunu ya da bilgisayarı almam derken, o özelliğin hiç bir önemi kalmıyor ve zaten en fazla 2 sene sonra değiştireceğiniz o cihaza ihtiyacınız olmayan bir özelliğinden dolayı olması gerekenden fazla para ödemiş oluyorsunuz.

3- Outlet ürünleri inceleyin. Outlet aslında eski teknoloji veya eski modayı ifade etmesine rağmen ülkemizde patlak kutulu ürünler veya show-room ( mağaza vitrini ) ürünlerini ifade etmekte. Bu ürünlere çok dikkat edin. Eğer mağaza ürüne 0 ürün garantisi veriyor ve tüm ekipmanlarını eksiksiz garantisi ile teslim ediyorsa aralarında en çok ihtiyacınızı gidereni hatta arkadaşımızın aldığı gibi farklı bir markanın aynı özelliklerinde olan bilgisayar ile neredeyse 3 te 1 i fiyatına bulunabiliyor.

4- Piyasadan çekilen büyük firmaların ürünleri. Bilişim ile ilgili bir cihaz arıyorsanız piyasadan çekilen veya o mağaza zinciri ile anlaşması herhangi bir sebeple biten bir marka ürününü yakalayabilirsiniz. Genelde bu ürünler büyük teknoloji mağazalarında farklı şubelerde toplanıyor ve tüketiliyor. Ürünler mağaza ve üretici tarafından garanti altındaysa alabilirsiniz.

5-  O Teknoloji piyasasının ilk 2 sırasında bulunmayan ürünleri takip edin. Sizlere önemli bir bilgi vermek istiyoruz. Bir örnekle mobil cihazlar konusunu ele alalım. Mobil cihazlarda teknoloji devi 2 firmanın rekabetini hepimiz çok iti biliyoruz. Muhteşem teknolojiler üreterek hem teknolojiye hem de göze hitap ediyorlar. Ama üst segment cihazlarda cebimizi hırpalamayı da ihmal etmiyorlar.

Size bilgi vermek gerekirse bu bir pazarlama stratejisidir. Öncelikle eğer o üst segment teknolojinin fiyatını ucuz yaparlarsa yukarıda belirttiğim birbirlerine hava atmak için cebinde yada elinde taşıyan hedef kitle pahalı olan rakibinin ürününe yönelecek ve aslında ucuzlatması kendi payını küçültecektir. Bu yüzden o cihazlar aslında o kadar pahalıdır.

İlk 2 sıradaki üreticilerin teknolojileri hakkında diyeceğimiz bir şey yok çok başarılı oldukları için orayı hak ediyorlar. Bu durum aslında sizin gibi ucuza iyi teknoloji arayan insanlar için bir fırsat. Az önce bahsettiğimiz Pazarlama teknikleri ve piyasada edindikleri yüksek oran nedeni ile 1 ve 2. sırada yer almayan firmalar hem teknoloji olarak bu firmalardan geri kalmadıklarını göstermek için en az lider firmalar kadar kaliteli ürünler piyasaya sürmekte, hem de satın alımları çoğaltmak amacı ile fiyatlarını çok daha uygun seviyelerde tutmakta.

İnanın arkadaşımızın aldığı telefon 4.000 TL lik telefon kadar yetenekli ve maliyeti 1.000 TL ve sonuçta 1 sene sonra her ikisini alan kişi içinde o teknoloji eskiyecek ve ikisi de yeni telefon alacak dolayısı ile neden o arada ki para cebinde kalmasın ki ?

 

Önemli olan neyi hedeflediğiniz iyi teknolojiye ucuza sahip olmak mı , Yoksa Havalı olmak mı ?

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.