Teknoloji Blackberry’den Vazgeçiyor

Teknoloji Blackberry den vazgeçiyor

Çok değil daha bundan birkaç yıl öncesine kadar mobil telefon sektörünün en büyüklerinden olan Blackberry rakiplerinin yaptığı atılımlara cevap veremedi.

Android telefonların önde gelen ismi Blackberry mail telefon olarak hayatımıza girmiş olup özellikle iş adamlarının yaygın olarak kullandığı bir mobil cihazdı.

2000’li yılların başından sonuna kadar hemen hemen tüm iş adamlarının ve akıllı telefon kullanıcılarının elinde gördüğümüz Blackberry günümüzde piyasadaki değerini kaybetmiş olup piyasadaki payını yüzde birinin altına düşürdü.

Aplikasyon uygulamalarının ilk başta yer almak istediği Blackberry yazılıma günümüzde yavaş yavaş yok olmakta.

blackberryiphonesamsung

Blackberry, Iphone ve Samsung gölgesinde eziliyor

IPhone ve Samsung gibi dev firmaların büyük adımlarla piyasayı ele geçirmesini takip eden diğer firmaların yanı sıra Blackberry artık yavaş yavaş kimsenin elinde görünmemeye başlayan bir mobil cihaz haline geldi.

Teknoloji Blackberry’den vazgeçiyor, konumuzun başlığını değerli kılan durumsa iletişim uygulaması WhatsApp’ın 2016 yılının sonuna kadar Blackberry yazılımına uygun aplikasyon geliştirmeyeceğini duyurmasını ele alıyor.

Daha önce de mobil cihazların lideri olan Ericsson ve Panasonic gibi firmaların piyasadaki yerlerine Apple ve Samsung ürünlerinde bırakmasıyla devam eden teknoloji dalgası blackberryi de vurmuş görünüyor.

Tabii Blackberry’nin yazılımını geliştirmemiş olması ve diğer mobil cihazlarında yaptıkları girişimler bir sonucu doğurmuşa benziyor.

Blackberry bu durum karşısında herhangi bir girişimde bulunacak mı hepimizin merak konusu…

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.