oLED ekranlı katlanabilir Samsung Cep telefonu

Samsung, katlanabilir ekranı olan cep telefonları için ilk prototip tanıtımını yaptı.

Teknoloji devi Samsung, geçen günlerde yaptığı bir duyuru ile yeni nesil ekran teknolojisini SID Display Week 2016 konferansında sergileyeceğini duyurmuştu.

Şirket, San Francisco’da düzenlenen konferansta “yuvarlanabilen”, “kıvrılabilen” veya “katlanabilen” ekranların yanında sanal gerçeklik cihazları ve hologram teknolojisi için de OLED ekranları tanıtmaya başladı.

Şu anda bile katlanabilir ekranlara ilişkin çok sayıda patent sahibi olan Samsung şirketinin (Samsung, geçen sene Amerika’da 5000 patent almıştı. Samsung Amerika’da 38.809, Güney Kore’de 30.741,  Avrupa’da 15,654 , Çin’de 10.030, Japonya’da 6.746 ve diğer ülkelerde 8.165 patente sahip bir firma.) böyle bir mobil telefonu kullanıma sunması, teknoloji dünyası için sürpriz olmadı. Etkinlikte bulunan katılımcılardan biri tarafından yayınlanan videoda bu tasarımdaki bir ekranın nasıl katlanabileceği de detaylı bir şekilde gözlemlenebiliyor.

Katlanabilir ekranlı Samsung cep telefonu videosu :

Samsung’un resmi internet sayfası olan SamMobile sitesinde yer alan habere göre, ekran 5.7 inç boyutunda, Full HD ve 386 ppi değerinde piksel yoğunluğuna sahip, 0.3 mm’lik bir genişliği olan ekran 10R’lık bir yuvarlanabilme yarıçapı değeriyle geliyor. Bu oLED panelli konsept harici bir şekilde gelecek ve şimdilik mevcut bir telefona entegre olmayacak.

Oled ekranlı cep telefonlarının tahmini piyasaya çıkış süresi ise 2017 yılı olarak düşünülüyor.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.