Telefona Google play store kurma

Telefona google play store kurmak için gerekli donanım ve yazılımlar listesi :

Google Play Store, Android sitemlerin resmi uygulama mağazasıdır. Ücretli veya bedava Oyunlar, eğlence, gazeteler ve kitaplar gibi uygulamaları içeren google mağazası tasarım ve arayüz olarak son derece sade bir tarza sahip olan Play Store güncellemeleri de buradan yayınlanmaktadır.  (Eğer ücretsiz olmayan bir uygulama indirmek isterseniz kredi kartı veya Google Cüzdan ile ödeme yapabilirsiniz.)

Not1: Google’a yıllık olarak ücret ödeyen bütün geliştiriciler google play store mağazasına uygulama yükleyebilmektedir. Android telefonlar için geliştirilmiş milyonlarca uygulama olmasına rağmen google play store sunucusuna yüklenen uygulamaların güvenilirliği ise oldukça önemli. Çünkü açık kaynak kodlu olduğundan yükleme sırasında bir denetim yoktur. Bu nedenle mutlak öncelikle bir antivirüs uygulaması kurmak gereklidir.

Cep telefonuna google play store kurmak için;

DONANIM : Android işletim sistemi ile çalışan bir telefon (veya tablet)

YAZILIM :

ANDROID  (Zaten telefonunuzda yüklü olması gerek)

Play Store APK için şu adresten http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/ indirmeniz gereken en son sürüm Play store uygulaması…

İndirme işleminden sonra adım adım resimli kurulum aşamaları ise şöyle;

 1. Yukarıdaki adresten indirilen güncel .apk uzantılı dosyayı telefonun dahili depolama veya microSD kartı içine yüklemelisiniz. (.apk uzantılı dosyayı yüklediğiniz klasörü unutmayın)
 2. Dikkat: Yükleme işleminden önce aşağıdaki şekildeki gibi cihazın “Ayarlar-> Güvenlik-> Bilinmeyen Kaynaklar” seçeneği aktif hale getirilmelidir.
  android-guvenlik-ayari
  Android Güvenlik ayarı

   

 3. Play Store .APK dosyasını cihazınıza kurmak için telefonda bir dosya yöneticisinin (genellikle adı DOSYALARIM) bulunması gerekir. (Bütün Android üreticileri sistem içerisinde kendi dosya yöneticisi bulundurur.)

  android-dosyalarim
  android-dosyalarim
 4. Dosyalarım içinde bulunan “.apk” dosyasını seçin (örnek: com.android.vending_6.0.5-80430500_minAPI9(nodpi).apk) ve yükleme işlemine başlayın. Yükleme işlemi süre olarak yaklaşık birkaç saniyede bitecektir.

  playstore-kurulum
  playstore-kurulum

Not2: Play store uygulaması güncelleme geldiğinde kendini  otomatik güncellemektedir. Fakat uygulamayı kullanmak için bir Google hesabı gereklidir.

Site Yazı kodu: ISBN9781565921970

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.