Artık en değerli Google

Artık en değerli Google

Google çatı şirketi olan Alphabet değerini yüzde 5 yükselterek yaklaşık 570 milyar dolara ulaştı.

Böylece geçen yılın son çeyreğinde satış rekorları kıran fakat iPhone satışları ve yükselişi neredeyse durma noktasına gelen Apple ı geride bırakarak dünyanın en değerli şirketi olma ünvanını kazanmış oldu.

image

Artık en değerli Google olmasının sebeplerinden biri de Apple şirketi iPhone Mobile telefonları aracılığı ile yükselen satış grafiğinin toplamdaYaklaşık 200 milyon dolar erimiş olması.

Aiphabet’in dünya devi firma haline gelmesinin en önemli sebeplerinden biri altında var olan yenilikçi şirketler. Her ne kadar lokomotif şirket Google’da olsa alphabet altında barındırdığı küçük girişimci şirketler sayesinde yatırımcıların Odak noktası haline geldi. Bu şirketlerin tekbir çatı altında toplanıyor olması da hem güven sağlayarak şirketi büyütmeye hem de yatırım kaynaklarının artması sonucunda ulaştı.

Apple’ın Bu durum karşısında nasıl bir Atılım yapacağı merak konusu.

Artık en değerli Google konusunu sizinle paylaşırken, teknoloji devlerinin yaptığı bu girişimlerin bize sundukları hizmetler olarak döneceği yeni ürünlerini merakla bekliyoruz.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.