Telefon Reklamları Kaldırma

Telefon Reklamları Kaldırma 

Televizyon reklamlarının sürelerinin uzaması ve artık televizyonlarda reklam arası program dizi, film seyrettiğimiz için televizyon açamamaya başladığımız dönemler ardından bu film dizi ve programları internet üzerinden Bilgisayarlardan izleme eğilimine girmiş bunun ardından reklam saldırılarına bilgisayarlarda da özellikle pop-up reklam adı verilen istemsizce önünüze açılıp bir türlü kapatamadığımız reklamlar ile taciz haline gelmesinin ardından bu kanaldan da vazgeçmiştik.

Ardından bir anda karşımıza cep telefonuna entegre edilmiş olan mobil bilgisayarlar yani akıllı telefonlar girdi ve bunu takiben tablet adı verdiğimiz o muhteşem cihazlar. Neden muhteşem dediğimizi bu cihazlar ilk geldiğinde kullanan ve üzerilerine ne izlerseniz izleyin reklamların gelmediğini ilk kullananlar bilir.

Bir süre sonra tabi ki reklam verenler bunlara da bir çözüm buldu ve neredeyse her uygulama ( Aplikasyon ) yüklememizde öncesinde sonrasında kullanma anında yüklemelerde kaldırmalarda … , karşımıza sürekli olarak reklam çıkartarak neredeyse telefonları kullanırken harcadığımız zamanı 2 katına çıkartarak bizleri çileden çıkartmaya başladı.

Bu durumla bilgisayarlarda reklam önleyen “ad-blocker” gibi programlar sayesinde çareler üretilmesine rağmen ,bilgisayar kullanımı cebimizde taşıdığımız akıllı telefonlar ve çok daha rahat taşınan tableet bilgisayarlar varken artık hiç birimiz için cazip değil. Reklam verenleri ve bu uygulamaları üreten firmalara da hak vermiyor değiliz, nihayetinde en büyük gelir kaynakları reklam.

Fakat artık gerçekten bu iş artık hayatımızdan çalmakta ve bir çözüm arıyoruz.

Akıllı telefon reklamını nasıl kaldırırım ?

Telefon Reklamları Kaldırmak için ya uygulamaların ücretlerini ödeyerek yada alternatif olarak telefon reklamı engelleyen programlar kullanabiliriz.

Ücreti ödemek eğer bütçeniz çok genişse gerçekleştirebileceğiniz bir yöntem. Eğer bütçenizi aşıyorsa bunun gerçek çözümü bilgisayarlarda kullanılan ” ad- blocker” gibi bir reklam engelleme programı kullanmanız.

Sizlerle şu ana kadar yaptığımız araştırmalar sonucu bu reklam engelleme programları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

telefon-reklamlari-kaldirma

Akıllı telefon reklamlarını kaldıran Programlar Listesi;

Android Telefonlar İçin reklam kaldırma

  • Thrust Go Add Detector,
  • No Root Ad Remover Lite,
  • Ad Block Plus,
  • App Brain Add Detector,
  • Thrust Go Add Detector,

 

Apple ürünlerinde ( Iphone ve Ipad ) kullanılan Ios İşletim sistemleri Reklamları Kaldıran programlara ihtiyacınız yok. Zaten safari brovser ile Ios’un  9 üzeri işletim sisteminin üzerinde reklamları gösterme seçeneği mevcut.

 

Bu uygulamaları kurarken dikkat etmeniz gereken en önemli konu cihazınızı yavaşlatmıyor olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bazı uygulamalar sizlerden cüzi miktarda ücret isteyebilir ama reklamları gezerken kaybettiğiniz zamanı kazanmanız açısından bu rakam gözden çıkartılabilir. Yükleme yaparken Facebook gibi sosyal medya kanallarınızda kendisini tanıtmak isteyen programlar olursa sosyal medya kanalı girişinde izinlerinizi seçmenizi tavsiye ederiz.

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.