Kadınlar Erkeklerin En Çok Neyinden Etkileniyor ?

Kadını nasıl etkileyebilirim ?

Hepimizin en çok hoşlandığı şey karşı cins tarafından beğenilmek.

Tabi ki biz bu konuyu erkek gözünden değerlendireceğiz.

Hepimiz pahalı mağazalardan güzel kıyafetler alıyoruz, güzel ayakkabılar,saatler,teknoloji marketlerden en pahalı son model cep telefonları, güzel berberlerde ” Patron Kızlar Beni Beğensin” edalı sohbetler eşliğinde saçlarımızı traş edip,sakalımızı güzelleştiriyoruz. Güzel parfümler ve bunun gibi daha neler neler !

Fakat çoğumuzun unuttuğu küçük bir ayrıntı var o da az önce bahsettiğim aşamaların hepsini başarı ile geçip reklam ( ön tanıtım) kısmını atladıktan sonra başımıza geliyor. Ve bazı arkadaşlarımız ne yazık ki atladıkları bu küçük ayrıntıyı farkına bile varmadan elenip gidiyor bu sevgili bulma serüveninden.

Sohbetlerde seçtiğimiz konular diyorsunuz bazılarınız !  yok değil ! Komiklik mi yoksa kadınların hoşuna giden ?

Çok uzattım değil mi !

Evet hepiniz haklısınız.Bunların hepsi çok önemli ve doğru !

Fakat kullandığınız cümlelerin içerisindeki kelime seçimlerimiz ve özellikle SES TONUMUZ.

SES TONU KADINLARI ETKİLİYOR MU ?

Özellikle SES TONUNUZU vurgulayarak yazdım. Çünkü ses tonu herkesi etkilediği gibi etkileyici bir konuşma diliyle birlikte kullandığınız ses tonu Kadınları en çok etkileyen faktörlerden biri.

Evet, kadınlar gerçekten sesin etkisine giriyor.

Peki sesimizi mi değiştireceğiz.

Evet!

Yada zaten sesimizi duruma konuma kişiye göre değiştirmekteyiz ama farkında değiliz.bunu sadece farkederek evinizde kendiniz basit çalışmalar yaparak bile bunu sağlayabilirsiniz.

Sesinizi daha etkileyici kılmak için bir kaç tavsiye ;

* Gereksiz kelimelerden kaçının !

Gereğinden fazla kelime kullanmak karşınızdaki kadın için sıkıcı olabileceği gibi sizi de yoracak ve diyaloğun kontrolünüzden çıkmasına sebep olacaktır.

Hele ki “Ben,şahsen,kendim,bizzat ……” gibi eş anlamlı kelimeler kullanırsanız işiniz çok zor.

*SESİNİZİN TONUNU YÖNETEBİLİRSİNİZ !

Sesimiz doğuştan “Rutkay Aziz” veya “Çetin Tekindor” gibi etkileyici bir ses tonu değilse bile;

NEFESİNİZİ DOĞRU KULLANIN!
Nefesinizi doğru kullanmayı başarmanız bu konunun en önemli noktası. En önemli tüyo kısa cümleler kurmak.

Kısa cümleler kurarak, az önce bahsettiğimiz gibi konuyu kaybetmeyeceğimiz gibi nefesimizi kullanma konusundada daha rahat edeceksiniz.

YAVAŞ KONUŞUN !

Normalde hızlı yaşamak anlatmak istediklerimizi hızlıca aktarmak arzusunda olduğumuzdan, bağırarak konuşmaya eğilimimiz var.

Fakat yukarıda belirttiğimiz gereksiz cümlelerden kurtulmamız bu etki ile kısa cümleler kullanmamızı birleştirince zaten anlatmak istediklerimizi gayet rahat yavaş ve etkili anlatabiliyor olacağız.

Tabi bunu yaparken abartıp, ağır çekim ( diğer yaygın bir deyişle slow motion ) konuşmayın, sonra tavsiyemizden dolayı alay konusu olduk diye bize kızmayın 🙂 !

 

 

 

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • erman

    Kadınları etkilemek için ses tonumu ayarlamaya çalışsam da ya çok sert çıkıyor ya çok kalın. Bir de kadınlara ne diyeceğimi düşünürken donup kalıyorum. Ne yapmam lazım sizce?
    Not: Vücut geliştirmeye gidiyorum. Fiziksel görünümüm fena değil ama konuşma işini bir türlü beceremiyorum. Cevaplarsanız sevinirim arkadaşlar.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.