Testosteron Hormonu Nasıl Yükselir ?

Testosteron Hormonu nasıl yükselir ?

 

Öncelikle konunun sadece cinsellik ile ilgili olmadığını belirtmek isteriz. Testosteron hormonu sadece karşı cins ile olan ilişkilerimizi etkilememekte, aynı zamanda günlük yaşantımızın akışı içerisinde psikolojik yapımızı da etkileyerek gündelik yaşamımın üzerinde etkileri bulunmakta.

 

Testosteron Hormonunun az olmasının sonuçları ;

Testosteron hormonunun az olması, karşı cins olan kadınlar ile ilişkiye girememek,iktidarsızlık, erken boşalma gibi sonuçlar doğurabilmekle beraber. Bu durumun psikolojik etkileri olarak ; Gereğinden fazla öfke hisi, güvensizlik, bireysel ilişkilerde kopukluk gibi bir çok farklı sonuca sebep olabilmektedir. Hatta zaman zaman hayatınızı bir savaş alanına çevirmenize neden olabilir.

testosteronyukselisi 2

 

Testosteron Hormonu Nasıl Yükselir;

Beslenme alışkanlıklarını düzenleyerek başlamanızı öneriyoruz;

 • Özellikle Tuz ve Şekeri hayatınızdan çıkartmanız gerekmekte. Yalnız bunu yaparken bunların yerine şeker Yerini tutması amacı ile tatlandırıcı koymamanız gerekmektedir.

Hayatınıza Sokmanız gerekenlerden bahsetmek gerekirse.

 • Az miktarda Sirkeyi ( Elma ) Hayatınıza sokmanız gerekmekte. Sabahları bir tatlı kaşığı elma sirkesi suyunuza koyarak içebilirsiniz
 • Ev Yemekleri ağırlıklı yemek yemeniz gerekmekte.
 • SU tüketiminizi düzenleyip, Günde en az 2-3 litre yaz veya kış su tüketmeniz gerekiyor.
 • Hayvansal yağlar , Margarin ve İşlenmiş Yağlar yerine Tereyağ ve Zeytin Yağını hayatınıza sokmanız gerekmekte.
 • Et tüketiminizi Mümkün olduğunca ızgara olarak yapmaya gayret edin.
 • Tatlı tüketiminizi azaltarak bitirmeniz gerekmekte vücudun vereceği şeker ataklarına dikkat etmezseniz uygulayacağınız perhizi bozmanız doğrultusunda işiniz zorlaştırabilmektedir.
 • Takviye gıdalar ve ilaçları son çare olarak düşünmenizi önermekteyiz. Genelde Testosteron Seviyesinde ki düşmeler yaşam kalitenizle ilgilidir.
 • Olabildiğince D Vitamini, Çinko ve Magnezyum içeren gıdalar tüketmeniz gerekmektedir.
 • Alkolden mümkün olduğunca uzak durmanız gerekiyor.
 • Hayatınıza herhangi bir spor dalı ile ilgilenmiyorsanız sürekli olarak devam edemeyeceğiniz hep aynı ağırlıkları kaldırıp aynı Kardiovasküler Hareketleri yapamayacağınız sporlar yerine uzun yürüyüşleri hayatınıza sokmanız gerekmektedir.
 • Uyku düzeninizi sağlamanız gerekmekte ; Bu konu ile ilgili bir çok makale ve tez olmasına rağmen bizim tavsiyemiz vücudunuzu dinlemenizdir. O size ne kadar uyumanız gerektiğini söyleyecektir. Unutmayın her insanın sinir ve organik yapısı farklıdır. Doğal olarak uyku düzeni ve süresi de farklılık göstermektedir.
 • Stresten uzak durmaya çalışmanız gerekmektedir. Beyin vücudu yöneten bir organdır ve gereğinden fazla yaratılan stres sizleri her yönden etkilediği gibi hormonlarınız üzerinde de etkisi çok fazladır.

 

 • Güneş ile aranız iyi olsun. Yaz ayında olmasanız bile güneşten uzak durmamaya gayret edin.

!!! Unutmamanız gereken en önemli noktalardan biri yıllarca süren başarılı çalışmalar sonucunda bozduğunuz Testosteron seviyenizi 2 günde onarmanız mümkün değildir. Sabırlı olursanız Hem Karşı cins ile kuracağınız cinsel münasebetleri yoluna koyacak hem de yaşamınızın diğer alanlarında çok daha normal davranışlar sergiliyor olacaksınız.

 

GIDA TAKVİYELERİ VE İLAÇLAR

Testosteron Hormonu Nasıl Yükselir ? konusunun cevabını ilaçlarda ve gıda takviyelerinde arıyorsanız bizim tavsiyemiz son çare olarak bu yollara DOKTORUMUZA DANIŞARAK başvurmanızdır. Unutmayın  her ilacın insanlara verdikleri gibi sağlığınızdan aldıkları önemli boyutlardadır ve genelde anlık çözümler sunmaktadır. Ayrıca doktora danışmadan alacağınız Herhangi bir ilaç farklı yan etkileri olabilmesi sebebi ile başınıza hiç istenmeyen sorunlar açabilir.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.