Ayakkabı, Çorap, Pantalon Seçimi

Ayakkabı, Çorap, Pantalon Seçimi

 

Giydiğimiz pantalon veya eşofmanların ayakkabı ve çoraplarımız ile uyumu çok önemlidir. Çoğu zaman kafamızı karıştıran moda nedir acaba ayakkabım ne renk yada ne şekilde olmalı şimdi bu ayakkabı ve pantalon ile giymem gereken çorap nasıl olmalı ? Sorularına cevap vereceğimizi umuyoruz.

Öncelikle Spor alt giyim olarak nasıl bir ayakkabı ve çorap seçmemiz gerektiğine bir bakalım,

Erkek Şort, Çorap, Ayakkabı kombinasyonu nasıl olmalı ?

  • Şort veya eşofman altına hangi çorap ve ayakkabıyı giymeliyim ?

ayakkabi-corap-pantalon-uyumu-sort

 

 

 

Öncelikle belirtmemiz gereken aktif olarak spor yapmaktaysanız bu öneriler sizler için geçerli değildir. Sadece dışarıda giyiminiz konusunda referans almalısınız.

Şortunuz yada eşofmanınız düz renklerdeyse yani desen içermeyen sade modellerse kırmızı, beyaz,siyah,bej hiç fark etmez tüm renklerle bu kombinasyonları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şortla Hangi çorabı giymeliyim: Kısa ayakkabıdan fazla görünmeyecek olan koyu renk olan siyah veya şortun tonuna göre füme çorapları seçmelisiniz.

Şortla Hangi ayakkabıyı giymeliyim: Klasik nubuk spor model, düz tenis tipi spor modeller veya bağcıksız bez modelleri mevsimine göre rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

  • Jean ( Kot pantalon )  altına hangi çorap ve ayakkabıyı giymeliyim ?

 

ayakkabi-corap-pantalon-uyumu-jean

 

 

 

 

Günlük kullanımda özellikle hayatımızın neredeyse her alanında kullanmaya başladığımız jean pantalonların altına üzerinizdeki renk her ne olursa olsun neredeyse tüm kıyafetlerle rahatlıkla giyebileceğiniz çorap ve ayakkabılar aşağıda yazdığımız gibidir. Tabi ki bu 2016-2017 modası için geçerlidir. Önümüzdeki senelerde değişiklik gösterebilir.

 

Jean ( kot pantalon ) ile Hangi çorabı giymeliyim; Siyah Veya olabildiğince koyu füme ayakkabı içi modeli çorapları kullanabilirsiniz. 

 

Jean ( kot pantalon ) ile Hangi ayakkabıyı giymeliyim: genel olarak casual olarak değerlendirdiğimiz modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz üzerinizdeki kıyafetin rengi ayakkabı seçiminizde önemli olmakla birlikte. Spor ayakkabıları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

 

Ayakkabı konusunda tavsiye ettiğimiz renkler açık kahve ya da koyu kahve nubuk,  siyah spor modeller(  marka model logoları beyaz olmasını tavsiye ediyoruz) , Parlak biraz formale yakın modelde sivri burun rugana yakın kahve rengi tonlarında çizme modelleri de kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

  • Canvas ( kanvas pantalon )  altına hangi çorap ve ayakkabıyı giymeliyim ?

 

ayakkabi-corap-pantalon-uyumu-kanvas

 

 

 

Kot pantalon ile kumaş pantolon arasında yer alan Canvas modelleri ile iş yaşamında da güzel bir görünüme kavuşabiliyorsunuz. Peki kanvas altına nasıl ayakkabı ve çorap giymelisiniz?

 

 

Canvas ( Kanvas pantalon ) ile Hangi çorabı giymeliyim; Canvas tipi pantalon altına düz uzun çorap modellerini kullanmalısınız. Renkleri pastel tonlarda bej, krem, antrasit mavi ya da siyah olabilir. ama mat renklerden seçmeniz çok önemli.

 

 

 

Canvas ( Kanvas pantalon ) ile Hangi ayakkabıyı giymeliyim: Kış günlerinde kısa boğazlı bot tipi casual ayakkabı modelleri tercih edebilirsiniz. bahar için ince açık kahve yada kahve tonunda nubuk az bağcıklı modelleri tercih edebilirsiniz. rugan modellerinden de yine kahve tonunda college adı verilen modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

 

  • Kumaş pantalon altına hangi çorap ve ayakkabıyı giymeliyim ?

 

ayakkabi-corap-pantalon-uyumu-kumas-pantalon

 

 

kumaş pantalon kullandığınızda dikkat etmeniz gereken en önemli konu nerede giydiğiniz olacaktır gittiğiniz yere göre özellikle , seçeceğiniz ayakkabının doku  deseni çok önemlidir.

 

 

Kumaş Pantolon ile Hangi çorabı giymeliyim; Bizim bir türlü alışamadığımız marjinal casual model çorapları kumaş pantolon altında kullanarak değişik bir görünüme sahip olabilirsiniz.Uzun çorapları tercih edin. Koyu renk pantolonlar ile birlikte yine koyu renk beyaz çizgili modelleri kullanabilirsiniz. Açık mavi lacivert tonları en uygun renklerden oluşuyor baklava desenli yada küçük kare desenli modelleri tercih edebilirsiniz. 

 

 

Kumaş Pantalon ile Hangi ayakkabıyı giymeliyim; Önden bileğe kadar kapalı rugan tip sivri burunlu ayakkabı modellerini tercih etmenizi öneriyoruz.  çoğunlukla bağcıklı modelleri öneriyoruz üzerinizddeki kıyafetin iddiasına göre tokalı modelleri de kullanabilirsiniz. Renk olarak siyah modelleri hemen hemen tüm renklerle kullanabilirsiniz. Kahverengi tonları çok açık renkler olmamak kaydıyla rahatlıkla kullanılabilir. Kahverengi tonlarında hareketli desenleri olan ayakkabıları tercih etmeniz biraz daha spor bir görünüm sağlarken düz renkleri seçmeniz durumunda biraz daha formal görünürsünüz. 

 

 

 

 

 

 

  • Takım elbise pantolonları altına hangi çorap ve ayakkabıyı giymeliyim ?

 

ayakkabi-corap-pantalon-uyumu-kumas-takim-elbise

 

Takım elbise altına giyilen ayakkabılar elbisenin pantalonu ne olura olsun yıllardır çok büyük değişiklik göstermemektedir. Takım elbise altında marjinal seçimler belirli dönemlerde yapılsa da elbisenin genelde ceket modelleri ve içerisinde kullanılan yelek, takılan kravat ve papyonda moda doğrultusunda farklılıklar gözlenmektedir.

Aksi durumlardan kaçınmanızı öneriyoruz.

 

 

Takım elbise ile Hangi çorabı giymeliyim; Çorap uzun olmalıdır. Takım elbise altında ya takım elbisenizin rengi tonlarında bir çorap kullanmalısınız yada yine yakın tonalrda olan renkleri tercih etmenizi öneriyoruz. Lacivert, siyah ,füme ,kahve rengi belli belirsiz desenleri olan modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

 

Takım elbise ile Hangi ayakkabıyı giymeliyim: Genellikle rugan modelleri kullanmanızı önermekteyiz.  Yuvarlak , küt burunlu veya sivri burun modelleri hepsi güncel olarak kullanılmaktadır. Bağcıklı modelleri tercih etmenizi öneriyoruz. 

Renk olarak çok açık bir takımınız yoksa açık açık renk kahve veya beyaz ayakkabılardan kaçınmanız olacaktır.

Elbisenin rengine göre siyah, koyu lacivert, füme , ve açık kahve haricindeki kahverengi modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Eğer Kemer kullanıyorsanız ki Takım elbise pantalonları genel olarak kemer oluyor ayakkabınız ile kemerinizin aynı renk ve aynı tür ( Nubuk,rugan, parlak, Mat ) olması gerektiğini hatırlatıyoruz.

 

 

 

 

 

Moda her geçen gün değişmekle brlikte moda da değişmektedir. Yukarıda belirttiğimiz erkek kombinleri içerisinde bulunduğumuz yılın genel erkek kombinleridir.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.