Terör nereye varır

TERÖR NEREYE VARIR ?

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi bugünkü konumuz “Terör”.

Ülkemizde yaşanan olumsuz olaylara her geçen gün hepimiz şahit olmaktayız.

Bombalar patlıyor insanlar ölüyor büyük küçük kadın erkek demeden insanlarımızı kaybediyoruz. Kendi aramızda yaptığımız sohbetlerin ötesine geçmeyen isyanımız biraz da sosyal medya kanallarında kınama mesajlarımız siyah fonda önde isyan e dişlerimizi içeren yazılar ve hep aynı içerikli tweetlerden öteye geçmiyor.

Açıkçası bu hareketlerin Çok da fazla bir şey değiştirmediğini gözlemleyebiliyoruz.

Terör nereye varır konusu ile Belki biraz bir şeyleri birlikte değiştirebiliriz ümidiyle sizinle paylaşmak istedik.

Terör nedir

Terör bir ideolojik amaç güttüğünü iddia ederek hareket eden genellikle Hedef aldığını iddia ettiği kişileri değil masum insanları hedef alan ve Can alan bir korku politikasıdır.

Genelde eski zamanlarda efsaneleri örnek vererek algı şaşırtması yapılan bu sistemi çökertmenin tek yolu vardır.

Terörü anlamak ve insanlarla olan iletişim bağımızı güçlendirmek.

Bugün yaşanan terör olaylarından haberdar olmamızı sağlayan iletişim kanalları aynı zamanda birbirimiz ile olan iletişiminizi zayıflatmakta.
Televizyon kanalları sosyal medya araçları artık Bizleri birbirimize yaklaştıran değil birbirimizden uzaklaşmamıza sebep olan iletişim kanalları haline gelmiş durumda.

Konu sosyal toplumun afyonu haline gelmiş olan futbol veya popüler diğer yarışma kanalları olmadığı sürece birbirimize doğru iletişimi kuramamakta ve her geçen gün daha da uzaklaşmak tayız.

Aralarında Galatasaraylı milli futbolcu Umut Bulut’un babasının da bulunduğu Ankara Güven park patlamasında ölenlere bugün üzülüyoruz fakat hızlı akan yaşam içerisinde çok kısa sürede daha önce Başımıza Gelenleri unuttuğumuz gibi bunları da unutuyor olacağız.

Aslında tüm amacı da bu ve biz de buna farkına bile varmadan hizmet ediyoruz.

Kısaca birbirimizin arasında uzayan psikolojik mesafelerden birbirimizi anlamamamızdan faydalanan Terör Bizim de katkılarımızla içimizde bıraktığı korku ile hizmet ettiğimiz bir olgu haline geliyor.

Bu konuda sizlere belirtmek istediğimiz en belirgin bilgi şu; Terör ün ideolojisi yoktur, millet kurmak istemez, amacı barış değildir, hak savunmaz. Masum insanları öldürerek savunulan hakkın kinden başka birşey elde etmeyeceğini çok iyi bilir ve tam da bu amaca hizmet eder.

Sürekli olarak istediği Kaos dur. Çünkü Kaos gizli amaçları yürütebilmek için en güvenli durumdur.

Kısaca terör Kaosa Varır .
Terörün amaç edindiği ve yarattığı kaostan en kısa zamanda milletçe ve dünyaca çıkmayı ümit ediyoruz.

Bayefendi.com yazarları olarak milletimize ve dünyaya baş sağlığı Diler terörsüz günlere dönmek arzusu ile iyi günler dileriz.

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • terör olayları neden olur?

    Terör insanların kendisini özgürce ifade etmesinin yasak olduğu toplumlarda vardır. Konuşmayı, düşünmeyi engellersen, kişiler de akılları sıra yarattıkları adalet duygusu ile düzene başkaldırıp, kaba kuvvete yönelirler. Bakın Almanya’ya 100 kişi toplanıp protesto ediyorlar, dağılıyorlar… Kendilerini ifade edebildikleri için kaba kuvvete teröre ihtiyaçları yok ki….

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.