ERKEK ARKADAŞLAR NEDEN UZAKLAŞIR

ERKEK ARKADAŞLAR NEDEN UZAKLAŞIR

 

Bu konu bir çoğumuzun çok yakın dostlarımız,arkadaşlarımız olarak nitelendirdiğimiz kişiler ile yaşayabileceğimiz önemli bir iletişim konusudur.

Daha önceleri birlikte sosyal aktivitelerde bulunduğumuz kısaca yediğimiz içtiğimizin ayrı gitmediği, birlikte konsol oyunları oynayabilmek için, 2 sohbetin belini kırmak için, maç seyredebilmek yada bir şeyler içmek için diğer arkadaşlarımızı hatta güzelim kızları ektiğimiz arkadaşlarımız bir anda sırra kadem basıyorlar. Hatta bazen telefonlarınıza bile cevap vermez yada sizinle karşı karşıya gelmemek için türlü türlü yollar deneyebiliyorlar.Eğer aranızda herhangi bir sorun yaşanmadı ise yada çok önemsiz şeyler bahane ediliyor ve siz de durumun ne olduğundan habersiz “bu adama bi haller oldu !”diyorsunuz.

 

Şimdi bizim bu yazının devamında yazacaklarımız tanımadığımız bir insan ile ilgili bilmediğimiz bir konuda yorumlar yapmak olacak fakat biraz dikkatli okuduğunuzda fark edeceksiniz ki insanların arkadaşlarından uzaklaşmalarının aslında bir kaç temel nedeni olabiliyor .

 

 Dostunuz sizden neden uzaklaşmış olabilir ?

  • BAŞKA BİR KADIN’IN VARLIĞI DURUMU

Başka bir kadın yazmamızın sebebi sanki sizden eski sevgilisiymişsiniz gibi her türlü iletişimi keserek uzaklaşmasıdır ,

lütfen bize kızmayın ! 🙂

Özellikle erkeklerin arkadaşlarından uzaklaşmalarının sebebi hayatlarına giren bir kadının etkisi olabilir. Bu durum çok genel bir durum olup genellikle bir süre uzaklaşmanın ardından tekrar iletişim kurarak sonuçlanır. Sebebini ise bir kaç önemli başlıkta toplayabiliriz.

  1. Arkadaşınızın hayatındaki kadının en yaygın reflekslerden birini göstererek adamı kendi arkadaşlarına mahkum etme durumu.
  2. Arkadaşınızı himayesi altına alana kadar çevresindeki herkesi kötüleme ve kurnazca yaptığı oyunları adamın yiyor olması ve kendi seçimi ile sizden uzaklaşması gerektiğini düşündürüyor olması.
  3. Arkadaşınızın sizinle olan arkadaşlığını artık çocuksu bulması,artık olgunlaştığını kendisine inandırması ve  yanındaki kadına bu çocuksu yönünü göstermek istememesi.
  4. Sizin ona veremeyeceğiniz şeylerin onun dengesini şaşırtması ( bunun ne olduğunu burada açık açık yazamıyoruz anladınız siz onu 🙂  )
  5. Köprüyü geçene kadar ayıya dayı demesi ve gerçek dayısının bu durumu anlayışla karşılayacağından emin olması.

 

  • GÜÇLÜ GÖRÜNTÜSÜNÜ YIKABİLECEK OLMANIZDAN KORKMASI

Genel olarak erkekler güçsüz oldukları anlarda arkadaşları ile bu durumu paylaşırlar bunu biliyorsunuz zaten. Bu durumun ilerleyen zamanlar içerisinde değişmiş olması ile birlikte bu duruma şahit olan yakınındaki insanları şu anda birlikte olduğu kişilere bu durumu açık vermesi ihtimali şu anda sahip oldukları güçlü imaja zarar verebilir. Doğal olarak bu sebepten dolayı sizden uzaklaşmış olabilir.

  • ARKADAŞINIZ HAKKINDA ÇOK FAZLA ÖZEL ŞEY BİLİYOR OLMANIZ

Arkadaşlık ne kadar yakın olursa o kadar gizli sırlar paylaşılmaktadır ve diğer insanlar tarafından bilinmemesinin doğru olduğunu düşündüğü bir çok ortak sırrınız olabilir. Yine Yukarıdaki güçlü ve dürüst imajının yıkılmasından korkan arkadaşınız sizinle iletişimi kopartabilir ve köşe bucak sizden uzaklaşma refleksi gösterebilir.

 

  • HAYATINIZDA YAPTIĞINIZ BAZI DEĞİŞİKLER

Ayrıca sizin hayatınızda yaptığınız bazı değişiklikler dolayısı ile kendisine fazla zaman ayırmıyor olmanız da biraz fazla ilgi bekleyen arkadaşınızın size biraz nazikçe küsmesine neden olmuş olabilir. Veya sizin hayatınızda yaptığınız sosyal statü sıçramalrından dolayı kendisini eksik hissediyor olma durumu sizden uzaklaşmasına neden olabilir.

  • SİZDEN UTANIYOR OLMASI

Arkadaşınız aslında sizden utanıyor olabilir. Daha önce daha iyi bir seçeneği olmamasından dolayı sizinle uzun uzun vakit geçirmiş olabilir. Bir süre sonra kendince sizden çok daha iyi seçenekler bularak sizden kopmuş olabilir ve artık sizinle aynı ortama bile girmek istemiyor olabilir. Dert etmeyin konu sadece kendisi ile alakalıdır.

 

Kadınarda bu durum biz erkeklerden  daha farklı şekilde ilerlemektedir onlar birbirlerine dargın bile olsalar birbirlerine gülebilir ve iletişime girebilir. Bunun sebebi bir sır verirken yada bir şey yaşarlarken daha ketum olmaları dolayısı ile ya bunu arkadaşları ile paylaşmamaları yada zaten karşısındaki arkadaşı da aynı durumda olduğundan karşılıklı olarak denk silahlara sahip olmaları 🙂

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.