Erkek Jartiyer Giyer mi ?

Erkek Jartiyer Giyer mi ? 

Böyle garip Başlık olur mu diyeceksiniz ?

Ama Cevabının evet olduğunu biliyormusunuz ?

Jartiyer aslında sadece biz erkeklerin, kadınların üzerinde gördüğümüz testosteron salgılamamıza neden olan bir kadın objesi değildir.

Jartiyer kelimesi Fransızcadaki “jarretière” kelimesinden Türkçemize girmiş olup çok yaygın olarak 20. yüzyıl başlarında batı ülkelerinde çorabın kaymasını engelleyen bir giyim aracı olarak hem erkek hem de kadınlar tarafından yaygın bir biçimde kullanılmıştır.

Şekil itibari ile pantolon askısına benzer olan bu ürün çorabın kaymasını önleyen elastik tokalı ve baldıra sarılan bir kayışa bağlanan, iç giyim ürünüdür.

Yaygınlığını gelişen lastik teknolojileri ile kadınların ve dolaylı yoldan biz erkeklerin hizmetine sunulan külotlu çorapların üretimi azalmıştır.

Ama Cinsel yaşam içerisinde halen güncelliğini ve çekiciliğini korumaktadır.

Evet Her kadını Jartiyer giymiş bir şekilde gördüğümüzde hormonlarımız gereği uyarıldığımız gerçeğini göz ardı edemeyiz.

Fakat erkekler de çorapları sıyrılıp ayakkabılarının üzerine düşmesin ve elit görünümlerini koruyabilmek amacı ile jartiyer kullanmaktalar.

Tabi ki erkek Jartiyerleri Kadın Jartiyerleri gibi uzun çorap ve külot ile arada olacak şekilde değil, baldırın üst kısmında bir bant ile çorabı tutmakta !

erkekjartiyerayaktaerkekjartiyer

GÖMLEK JARTİYERİ

Bazı değişik modellerinde ise gömlek ile çorabı birbirine bağlayarak hem çorabın sıyrılmasını hemde gömleğin şık kıyafetinizin içerisinden fırlamasını ve kötü görünmesini engellemek amacı ile kullanılabilmekte. Gömlek Jartiyeri doğal olarak gömlek çorap mesafesinin, baldır üstü ile çorap mesafesinin arasındaki fark dolayısı ile daha uzun ve pantolon askısına benzemekedir. Hatta aldığımız bilgiye göre bazı arkadaşlarımız direk olarak pantalon askısını boyunu kısaltmak sureti ile gömlek jartiyeri olarak kullanmaktadır. 🙂

Kadın jartiyerinin aksine Tabi ki doğal olarak erkek jartiyerleri dışarıdan genelde görünmemekle beraber,

Erkek Jartiyer giyer mi ? diye biz www.bayefendi yazarlarının ortak görüşümüz ve yakın çevremizdeki kadınlar arasında yaptığımız mini anketimizin sonucuolarak son kararımız, biz giymeyiz. Jartiyerin bir kadın üzerinde ki halini daha şık ve çekici bulmaktayız. Eğer çorap ayağımıza sıyrılıyorsa da o çorabı atar yeni bir çorap alırız. Sizlere tavsiyemiz de olabildiğince uzun çoraplar kullanarak sizin de kullanmamanız dır.  Tabi ki, Takdir sizindir…

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.