Erkekte Genç Yaşta Kalp Krizi Riski

Erkekte Genç Yaşta Kalp Krizi Riski

Kalp krizi Eskiden sadece yaşlı insanlarda görülen bir rahatsızlıkken günümüzde genç erkeklerin de başına gelebilen bir rahatsızlık haline gelmiştir.

Bunun sebebi olarak Sigara alkol gibi birçok sebep öngörülmekte birlikte kalitesi düşen yaşam Şeklimiz, yediğimiz yemeklerin Hayat kalitenizi düşürmesin sağlığımızı bozulması da önemli faktörlerden biridir.

Genel olarak bilinen şekli damar tıkanıklığı sebebiyle olan kalp krizi damarın neden tıkandı ile ilgili birçok soruyu akla getirmektedir.

Günümüzde sporun bir hobi faaliyeti olarak görünmesi, temel yanlışlardan biri olarak karşımıza çıkmakta.

Spor faaliyeti yapan insanlar da spor salonlarında ağır sporlar yaparak hayatlarını düzene sokmaya Çalışmakta.

Halbuki devamlılığını getiremeyeceğimiz hiçbir spor faaliyeti size uzun süre de Fayda getirmemekte.
Bunun yerine orta mesafeli uzaklıkları yürüyerek gitmek ve bir spor faaliyeti olmakta günde gerçekleştireceğiniz minimum 2 kilometre yürüyüş de spor faaliyeti yerine geçmekte.
Aynı zamanda yürüyüş Hayatımızın her döneminde gerçekleştirebileceğiniz bir spor faaliyetidir.

Erkekte genç yaşta kalp krizi riskini arttıran sebeplerden biri aldığımız gıdalar.

Günümüzde metropollerde kullandığımız, marketlerden aldığımız gıdalar çogunlukla içerdikleri yağ türü ve kullanılan gıda ömrünü uzatıcı katkı maddeleri ile birlikte sağlığımızı bozmakta.

image

Şimdilerde kırklı yaşlarda bulunan erkeklerin Hatta Sadece erkeklerin değil aynı zamanda kadınların da kalp krizi riskinin arttığı gözlemlenmekte.

Aldığımız gıdaların içerisinde yer alan katkı maddeleri trans yağlar ve işlenmiş yağların damarları tıkamakta olduğu kesin bir bilgi olarak karşımıza çıkmakta.

Sadece sigara ve alkol kullanımı ile damar sağlığımızı bozmuyoruz aynı zamanda gündelik yaşamımızda yediğimiz yemekler aracılığıyla kalp ve damar sağlığımızı bozuyor ve kalp krizi riskini çoğaltıyoruz.

Öncelikle 35 yaş üstü olan erkeklerin hepsinin genel bir taramadan geçip bugüne kadar bedenlerine vermiş oldukları hasarın tespit edilebilmesi için doktorlarına başvurmalarını öneriyoruz.
Unutmamak gerekiyor ki konu ile ilgili bir sürü kulaktan dolma bilgi ve makale olmasına rağmen kalp krizi Denilen Şey geçen günlerde de ünlü bir işadamının yaşadığı gibi bir ay önceden size geldiğinde haber vermemekte.

Aniden hayatımıza girip Yaşamımızın kalitesini bozabilmekte ve Hatta ölümümüze sebep olabilmekte.

Günümüzde genç yaş olarak nitelendirilen kırklı yaşlarda kalp krizi geçiren insanların ölüm oranları yaşlı olarak nitelendirebileceğimiz 60 lı yaşlardan sonra geçirilen kalp krizinde ki ölüm oranı durumdan çok daha fazladır.

Bunun birçok farklı sebebi olmakla birlikte kurtulan genç insanlarda kalp krizinin yarattığı hasarlar yaşlı insanlarda yarattığı hasarlardan çok daha fazla olmakta.

Unutmamamız gereken şey sağlığı her şeyden önce geldi mümkün olduğunca gıda uzmanları tarafından hangi tür yağların kullanıldığı gıdaları kullanmamız gerektiği hangi Gıdalara hangi yağları kullanmamız gerektiği tuzumuzu şekerimizi doğal şekilde almaya gayret etmeli ve yaşam şeklimizi düzenlemeliyiz.

Erkekte genç yaşta kalp krizi riski konulu yazımızı, Siz bayefendi.com okurlarıyla daha sağlıklı bir yaşam sürebilmeniz amacıyla paylaştık Bu konuyla ilgili en kısa zamanda doktorunuza danışmanızı öneriyoruz…

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.