Getcontact nedir sakıncaları nelerdir

Getcontact aplikasyonu nedir sakıncaları nelerdir

Her gün mobil cihaz ve bilgisayar uygulamaları geliştirilerek hayatımıza kolaylık sağlayan veyahutta Tam aksine gereksiz kullanım amaçlarına hizmet eden birçok program doğuyor. Son günlerde ismi çok fazla yayılan uygulamalardan biri De getcontakt…

Getcontact nedir ne işe yarar ?

Getcontact uygulaması kısaca rehberinizdeki kişilerin ve rehberinde yer aldığınız kişilerin sizlerin telefon numaranızı kaydettiği İsminizin ne olarak verdiğini gösteren bir programdır.

Program aplikasyonu yükleyen herkes rehberinde yer alan ve telefon rehberi içerisinde Telefona kayıtlı olduğu isimleri ortak gösterime açmakta.

Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman diğer tanıdıklarınızın rehberine sizleri nasıl kaydettiğini görebiliyor oluyorsunuz.

Getcontact in sakıncaları nelerdir ?

Rehber paylaşımı ve Kişisel bilgiler Paylaşamam yapan tüm bilgisayar ve mobil cihaz aplikasyonları gibi kişisel Bilgilerinizi sizlerden Dolaylı yoldan almak gibi sakıncaları mevcut.

Söyle ki getcontact uygulamasını yükleyen siz ve telefon rehberinizdeki diğer kişilerin ortak olarak adınızın tamamını ve soyadınızı kayıt altına alarak hem telefon numaranızı hem de isim ve soyad Bilgilerinize uygulamanın ulaşmasına izin veriyorsunuz.

Uygulamaların telefon numaramı ismimi ulaşmasının ne gibi bir tehlikesi var ?

Kişisel Bilgilerinizi ve iletişim numaranızı ne amaçla ileride Hangi niyet ve ne amaçla kullanılacağını ön göremediğimiz bir Big data platformunun içerisine dahil olmanızın güvenlik açısından çok büyük tehlikeler ihtiva edebileceği gibi, sürekli olarak beni şunu satmak için aradılar beni bunu satmak için aradılar Numaramı nereden buldular gibi daha masum sonuçları da olabilmektedir…

İyi günler

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.