Müjdat Gezen’in Vasiyeti

Müjdat Gezen vasiyetini açıkladı

Türk sinemasının ve tiyatrosunun Duayen ismi siyah beyaz ekranlardan günümüze kadar uzanan oyunculuk ve eğitmenlik kariyeri ile Atatürkçü yapıya sahip olarak bildiğimiz Müjdat Gezen vasiyetini açıkladı…

Arkadaşı Halit Akçatepe’nin anma etkinliğine katıldı

Geçen yıl hayatını kaybeden usta oyuncu Hababam Sınıfı’nın Düdük Necmi Halit Akçatepe’nin mezarı başında gerçekleşen anma gününe katılan Müjdat Gezen törenden sonra vasiyetini açıkladı.

Hayatını tiyatroya adayan ve neredeyse tüm kazancını tiyatro okuluna yatırarak oyunculuk ve tiyatro aşığı olan gençler yetiştirmek için çaba sarfeden Müjdat Gezen öldükten sonra Okulu’nun bahçesine gömülmek istiyor.

İstanbul Anadolu Yakası’nda Minibüs Caddesi üzerinde Kızıltoprak semtinde bulunan Müjdat Gezen Sanat Okulu uzun yıllardır tiyatroya Gönül veren gençlere eğitim vermekte.

Ölümünün 1. Yılında anma töreni yapılan Halit Akçatepe’nin kızı Ebru Akçatepe babasının ölmesini üzerinden Kısa bir süre geçtiğini ölümünün 5. Yılı gibi bir sürede daha büyük bir anma töreni yapmayı düşündüklerini belirtti.

İyi günler

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.