Faruk Miya

Faruk Miya, orijinal adıyla Farouk Miya Konyaspora transfer oldu.

Konya Hırvatistan’ın HNK Gorica ve Uganda Milli Futbol Takım’ında oynayan 10 numara Farouk Miya ile sözleşme imzaladı. Futbolcu, kanatlarda ve forvet arkasında oynayama özelliklerine sahip.

 

 

Transferin hemen ardından Faruk Miya ilk açıklamasında şu konulara değindi: “Stadyumu ve tesisleri çok beğendim. Klube adım atar atmaz ne kadar büyük bir camiaya geldiğimi idrak etttim. Bugün bu harika futbol takımına 3 senelik imza attım. Bu süre içinde Konyaspor’a performansım ile büyük katkılar vermek istiyorum. Konya’nın ilk maçını izleme fırsatım oldu. Çok iyi ve çok kuvvetli bir takım. Takıma en kısa zamanda uyum sağlayacağıma ve elimden gelen çabayı sahada sonuna kadar göstereceğime inanıyorum. Transferimde katkısı olan başta Aykut Kocaman hoca olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Konyaspor forması ile oynamayı büyük sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

Farouk Miya‘nın 21 numaralı formayı giyecek ve sözleşmesi 30.6.2022 yılına kadar.

Faruk miya kaç yaşında ve doğum tarihi ne?

Şu anda 21 yaşında ve 26 Kas 1997 tarihinde doğdu.

Mevkii: Orta saha 10 numara

HNK Gorica takımından transfer olan Faruk Miya sağ ayaklı bir futbolcu.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=cCDGbR0-HWE

Çok hızlı ve SERI bir oyun tarzına sahip orta saha oyuncusu olan Farouk Miya kanaatimizce kısa süre içinde üç büyüklerin radarına takılır.

Arananlar ve bulunanlar:

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.