Siber güvenlik uzmanlığı kursu

HAVELSAN Siber Güvenlik uzmanlığı kursu

Türkiye’de yaklaşık 20000 siber güvenlik uzmanı açığı bulunması nedeniyle Havelsan tarafından Ankara’da siber güvenlik uzmanı yetiştirmek için üniversite öğrencilerine yaz okulu düzenlenecek.

Firma, siber güvenlik konusunda Türkiye’nin siber güvenliğine yaptığı faaliyetlerin yanında siber savunma alandaki insan kaynağı yaratmak için çeşitli kurslar ve eğitimler planlıyor.

Havelsan, siber güvenlik alanındaki tehditlerle başa çıkma için, küresel ölçekte 2019’a kadar uzman açığının 2 milyonu bulabileceğini, Türkiye’de ise yakın zamanda 20 bin kadar siber güvenlik uzmanına gereksinim duyulduğunı açıkladı.

Bu açıktan yola çıkarak savunma, bilişim, siber güvenlik gibi birçok teknoloji alanındaki uzmanlığını gençlere aktarmaya hazırlanan şirket, bu amaçla siber güvenlik ve yazılım konusunda ilk kez yaz kursları açacak. Yaz okullarından ilerleyen tarihlerde çoğu öğrenci yararlanabilecek.

Genç mühendis adaylarının bilişim sektöründe doğru bir kariyer başlangıcı yapabilmeleri için HAVELSAN Akademi Yazılım Mühendisliği ve Siber Güvenlik Yaz Okulları projesi hayata geçirilerek, bu eğitimlerde öğrencilerin gördükleri teorik bilgilerin pratikteki karşılıklarını görmeleri sağlanacak.

Bilişim güvenliği ve siber güvenlik eğitimi almak isteyen gençlere, bu fırsatı kaçırmamalarını, önümüzdeki dönemlerde siber güvenlik uzmanı olmanın avantajlarından yararlanmalarını tavsiye ediyoruz. Bu konudaki açığın büyüklüğü de gözönünde bulundurulursa, siber savunma uzmanlığı mesleği gençlere harika bir imkanı ve iş kolu olacaktır.

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.