Erkeklerin unutma süresi

Genelde aşk acısı çeken veya terkeden erkeklerin unutma süresi sizce uzun mu kısa mıdır?

Bu konuda oldukça çeşitli görüşler var. Bunların bir kısmını paylaşıyor ve kendi görüşümüzü de en sonuna ekliyoruz. Ancak sizlerin de farklı fikirleriniz varsa mutlaka aşağıdaki yorum bölümüne eklemenizi, en azından diğer insanlara mebde olması için diliyoruz.

İşte erkeğin unutma süreleri ile ilgili çeşitli görüşler, tahminler ve varsayımlar:

Birinci görüş: Aşk varsa kadınlar 2, erkekler 3 yılda unutur. Aşk yoksa zaten zaman söylemek gereksiz…

İkinci görüş:   Erkeklerin unutma süresi burç durumuna göredir. Burcu Koç ise 1 gün sonra başkasını arar. Balık ise uzun süre yas tutar ve zor günler geçirir. Başak ise kendini size zor da olsa bağladığından uzun sürede unutur.  Burcu terazi ise en mantıklı ve doğru kararı verdiğine inanır ve kısa sürede unutur…

Üçüncü görüş:  Kadınlar sorunlarını birbirleriyle paylaştıkları için unutmaları daha kolay olur, ama erkekler genellikle bunları kimseyle konuşmadıkları için ve acıyı içlerine attıklarından dolayı unutma süresi uzayabilir. Özetle: Aşık Erkeklerde unutma süreci kadınlara oranla daha sancılı ve zor geçer.

Dördüncü görüş: Erkek, kadını hergün görmesine rağmen etkilenmiyorsa buna unutma denir. Whatsapp veya Sosyal medyada arkadaşlıktan (facebook, twitter vs) silme çabaları boş olup, unutmayı sağlamak. Başka kızlarla tanışmak da işe yaramaz. Bunun için erkeklerin evde oturmayıp, dışarıda gezmesi gerekir. Çünkü erkeklerin unutma süresi çok uzun olup, kitap okumakla, bilgisayar ile veya hobi ile unutması mümkün değildir.

Beşinci görüş: Hem kadınlar hem erkekler ne kadar aşık oldularsa o kadar uzun zamanda unuturlar. Cinsiyet farkı olmaksızın herkesin unutma süresi farklıdır. Bazısı 2 günde kendine gelir, bazı insanlar daha uzun bir süreye gereksinim duyar.

Bizim Görüşümüz: Hem kadın hem erkek için geçerli olan, daha doğrusu tüm insanlar için geçerli olan bir kural var. O da “insanlar arasındaki sosyal ilişkilerde kesin kurallar yoktur” prensibidir. Bu nedenle kadınların unutma süresi kısadır, erkeklerin unutma süresi uzundur veya tam tersidir gibi genellemeler yapmak da doğru değildir. Bu süreler aynı olabileceği gibi tam tersine de gelişebilir. Önemli olan bu süreçlerin nasıl atlatılacağıdır. Bunun en güzel ilacı bildiğiniz üzere yine zamandır. Şöyle düşünün bugün çok üzüldüğünüz bir ayrılık, yarın belki de size gerçek aşkınızı bulmak için bir deneyim olmak için vesile olmuştur. Onu bulduğunuzda bu yazdığımızı hatırlamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca terketmek durumunda kalan kişinin daha kısa sürede unutabileceğini, terkedilenin de daha çok zamana ihtiyacı olduğunu da öngörmek fazla iddialı bir faraziye olmaz.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.