Kadın ve Erkek tuvaleti ortak olur mu?

Kadınlar ve Erkeklerin tuvaleti ortak olabilir mi?
Cinsiyet ayrımcılığına karşı geliştirilen ve dünyanın bazı yerlerinde uygulanan “cinsiyetsiz tuvalet” uygulaması, bu sefer (*) Belçika Flaman Parlamentosu gündeminde.
Uniseks tuvalet ile hedeflenen asıl amaç, trans fertlere yönelik cinsel ayrımcılığı önlemek. Transseksüel ve travestilerin tuvaletlerde yaşadığı problemler neden ile Flaman Parlamentosu’ndaki yer alan tuvaletlerde bulunan kadın ve erkek gibi ibare ve resimler kaldırılarak, “kadın-erkek ayrımını” önlemek ve “nötr cinsiyet”politkası yürütmek.
Kadın erkek ve ortak cins 3 çeşitr wc
Kadın erkek ve ortak cins 3 çeşitr wc
(*) Daha önce 2009 yılında İngiltere Staffordshire Üniversitesi, 2013 yıllarında ise Brighton’da bulunan Sussex Üniversitesi kadın, erkek ve ortak cins şeklinde 3 tür tuvalet uygulamasına geçtiklerini böylelikle cinsler arasındaki bariyerleri kaldırmayı amaçladıklarını deklare etmişlerdi. Bu uygulama bazı öğrenci ve öğretim personeli tarafından saçma bulunurken bir kısım çevre ise trans bireylerin de hakları olduğunu savunarak 3 tip wc uygulamasını desteklemişlerdi.

Arananlar ve bulunanlar:

YORUMLAR-SORULAR-CEVAPLAR

  • olmasin

    Erkek ve kadın aynı tuvaleti kullanamazlar. Tamam cinsiyet ayrımı güzel bir şey değil ama bir de travestilerin aynı wc.yi kullandıklarını 3 cins insanın da aynı yeri kullandıklarını hayal bile edemiyorum. Çünkü aslında bu her 3 türe de eziyet. Sırf trans bireyler rahat etsin derken kadını da erkeği de rahatsız edecek bir uygulama olurdu.
    Bir de ben karşı cinsi tuvalet yaparken görmeyi istemem. Çünkü ona saygım kalmaz. Tuvaletler insanların rahatladıkları yerlerdir…

  • Hijyen manyağı

    Arkadaşlar uniseks wc fikri pek akıllıca değil. Çünkü erkekler klozet kapağını kaldırmaktan, kadınlar da kolzet kapağını indirmekten aciz. Kadınlar tuvalete girince kapağı inik, erkekler de kalkık istiyor. Düşünsenize kapağı kaldırmayan erkek idrarını sıçratıyor, kadın da üstüne oturuyor… Berbat bir durum. Bir erkek olarak ben bile üstüne çiş yapılmış, sidikli bir klozete oturmak istemem doğrusu… Hijyen kurallarına aykırı bir durum bu.

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.