Facebook Güvendeyim Uygulaması

Facebooka Güvendeyim Uygulaması

 

Facebook ve Twitter 17.02.2016 ( Dün ) ve 18.02.2016 (Bugün) Türkiye DNS’lerinden girişleri engellendi.

Henüz bir açıklama gelmemesine rağmen yaptığımız araştırmalar sonucu Sadece Türkiye’den görüntülenemeyen Facebook’un açılmaması ile fark edildi.

Facebooka Girilememekte ve henüz ilgili henüz ne Facebook’tan ne de başka bir kanaldan bir bilgilendirme yapılmadı.

Her Terör olayı ve seçim öncesi yaşamakta olduğumuz bu durum bizleri rahatsız ediyor olsa da artık yavaş yavaş alışmaya başladık gibi görünüyor.

Bu sefer .Ankara’da gerçekleşen bombalı saldırı sonrası, daha önce Paris saldırısında da olduğu gibi Facebook güvendeyim uygulaması ile yakınları o bölgede olan kişilerin iyi olduğu bilgisini vererek bilgilendirme yapmakta, Tabi eğer Facebook a giriş yapabiliyorsanız. Güvendeyim butonunu tıkladığınızda etkileşimde olduğunuz kişiler olay bölgesine yakınsanız sizleri görüyor ve endişe etmiyor.

 

İnternet üzerinde dolaşmakta olan paylaşımlarda bu durumun Facebook ve Twitter güncellemeleri olduğu gibi söylentiler dolaşıyor olsa da, Google’da eklentisi olan ZenMate gibi VPN uygulamaları ile facebooka rahatlıkla girilebilmekte.

Facebook

 

Leave a Comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.